GÖZÜMÜZÜN ÖNÜNDEKİNİ GÖREMEMEK

  • 20.02.2013 00:00

 

  Geçenlerde Türkiye uzaya Göktürk adlı bir uydu fırlattı.(Ne kadar Türkiye’den fırlatılmış olmasa da)Uyduyu  yollayan ülke Çin,sevinen ülke Türkiye…(!)

 

  Başbakanımız Tayyip Erdoğan konuşmasında şu sözleri söylemişti uydunun fırlatıldığı gün;

 

‘’Bundan önce yabancı hayranlığı olan öz güvensiz nesiller yetiştirilmek istendi. Ezik nesiller yetiştirilmek istendi. Göktürk-2 uydusu ise azimli ve özgüvenli Türkiye’nin olduğunu gösterdi. Biz bir hayali, plana ve projeye dönüştürdük. Bu hayal şimdi uzayda’’

 

  Türkiye (sözde) dünya’nın en gelişmekte olan ülkelerinden biri.Fakat bence bu gelişme sadece maddi açıdan,düşünme işine gelince tık yok maalesef.Ekonomik yönden çökmekte olan ülkelerin bile Türkiye’den daha çok Uzay Bilimleriyle ilgilendiği açıklandı. Bu ekonomik yönden gelişmiş olan Türkiye uzaya uydu yolluyor ve hayali gerçekleştirdik diyor, İran uzaya maymun yolluyor!!!

 

  Amerika 1969’da Ay’a insan yolladı ve hayali gerçekleştirdi.Türkiye’nin hayalleri de bu şekilde ileriye dönük olmalı,uydu yollayıp hayal demek sizce de yanlış olmaz mı?

 

  Neyse benim amacım hükümeti suçlamak değil,demek istediğim bakış açımızı genişletmeliyiz hep başka ülkelerin izinden gitmemeliyiz.Bir çok insana sordum sen uzaylılara inanıyor musun inanmıyor musundiye,yarısından çoğu inanmadığını veya olsalar bile gelemeyeceklerini söyledi.Fakat daha geçenlerde FBI, ABD’nin 1969’da uzay gemisi ele geçirdiğini resmi belgelerle kanıtladı.Bu arada olsalar bile gelemezler diyen kişiler oldu bu yüzden yazıya bir dipnot ekleme ihtiyacı duydum;

 

  Dünya dışında yaşayan varlıkların daha gelişmiş teknolojileri olabilir, bizim kendi matematik sistemimize göre gelemezler, çok uzak,ömürleri yetmez diyoruz.

 

 Bakın yine aynı yere geldik,yine bakış açımızı daraltmışız ve biz göremiyorsak yoklardır diyoruz. Hepimiz müslümanız,onu görmediğimiz halde Allah’a hepimiz canı gönülden inanıyoruz.O zaman böyle hazır cevaplarla olayı geçiştirmeyelim,araştıralım,öğrenelim…


Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız