İSLAMİYET VE UZAYLILAR

  • 25.11.2012 00:00

 

İslamiyet ve Uzaylılar başlıklı ikinci yazımda size Kuran-ı Kerim’in Uzaylılar hakkında insanlara verdiği bilgileri ve Allah’ın gücünün sonsuzluğu hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.
 İnsanlar genellikle, uzaylılardan emin olabilmek için Kuran-ı Kerim’de Uzaylılar hakkında bir şeyler yazıp yazmadığını soruyorlar. Tabi ki yazıyor. Bir çok ayette gökteki kimselerle yeryüzündeki kimseler ayrı tutuluyor.(Kuran’da uzay kelimesi yerine gök kelimesi kullanılmıştır.)Bazı insanlar gökteki kimseler denilen şeylerin cin dediğimiz varlıklar olduğunu söyleyerek kestirip atıyorlar. Fakat bu yaptıklarının dinimize aykırı olduğundan bile habersizler, yani siz nasıl olurda Allah’ın yaratma gücüne sınır koyarsınız da bu koskoca evrende sadece biz varız dersiniz benim aklım almıyor. Bunu söyleyenler hiç araştırmadan at gözlüğüyle olaya bakanlardır. Cin dediğimiz varlıklar atmosfer denen katmandan öteye geçemez, önlerinde bir engel vardır ve bu Kuran-ı Kerim’de geçmektedir.(Kuran’da atmosfer kelimesi kullanılmamıştır fakat engel kelimesinin kullanıldığı cümleye baktığınızda aklınıza ilk gelen şey atmosfer oluyor ve din adamları da böyle yorumluyor.)Sonuç olarak Kuran’da da uzaylılardan bahsedilmiştir.
Size bu ayetlerin bazılarından bahsedeceğim;
Rahman Suresi 29.Ayet
Göklerde ve yeryüzünde kimler varsa hepsi O’ndan ister.Allah her gün bir yaratma işindedir.
Nahl Suresi 49.Ayet(Bu ayette gökteki kimselerle melekler ayrı tutulmuştur.)
Göklerde ve yeryüzünde olan canlılar ve melekler,onlar hepsi de büyüklük göstermeden Allah’a secde ederler.
Nemi Suresi 87.Ayet:
Sura üfürüleceği gün, Allah’ın diledikleri müstesna, göklerde kimler var, yeryüzünde kimler varsa dehşetle korkarlar ve hepsi de boynu bükük ve zelil olarak O’na gelirler.
                                                
GÖLCÜK’TE UFO (1981)
 
28 Ekim 1981 günü Gölcük’te oturan Emekli Yüzbaşı Doğan Sum , UFO olduğunu söylediği uçan bir cismin fotoğrafını çekti. Doğan Sum’un çektiği renkli diapozif film , Viyana’da banyo ettirildikten sonra filmi imal eden firmaların Londra , Frankfurt ve New York’taki laboratuarlarında incelendi. Laboratuar analizleri sonucunda filmde malzeme hatası  olmadığı , resim üzerinde herhangi bir montaj yapılmadığı ve filme el değmediği ortaya çıktı.
Fotoğraf , 400 defa büyütüldüğünde resimde ışık halesi şeklinde görülen cismin bir uçan daire olduğu açıkça görülüyor. Daha sonra Türkiye'de de bir grup bilim adamı tarafından incelenen ve gerçekliliği kabul edilen cisim Hürriyet'in ilk sayfasından manşet haber olarak verildi..
 
Son olarak analizi yapılmış ve üstünde herhangi bir oynama yapılmamış bir fotoğraf paylaşacağım.(10 Eylül 2012-İSTANBUL)

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız