BOZGEYİK İLE GİDERAYAK

  • 16.12.2010 00:00

7  yıla yakın bir zamandır ilimizde Belediye Başkan yardımcılığı görevini yürüten Orhan Bozgeyik ile Bolu’dan ayrılmadan önce geçmiş 7 yılı konuştuk.

Aslında bu görüşme bir veda sohbetiydi . Ben sordum kendiside içtenlikle cevapladı.

 

Boluya geliş hikayenizi paylaşabilirmisiniz?

2004 yılı nisan ayında Alaattin abi seçimi kazanmasından  hemen sonraydı.” size ihtiyacım var” diyince kalktık geldik. Geçmişte belediyecilik geçmişimiz olunca fazla zorlanmadık.

 

Zorlanmadık dediniz peki neler yaptınız ?

Burada 7 yılımız doluyor güzel şeyler yapıldı aslında. Antep de öğrendiğimizi burada uyguladık. Mesela  imar planlarında  güzel çalışmalar yapıldı. 18 uygulamalarında epey yol aldık bu uygulamaların neticesinde şehir terminal inin arsasını  bir bedel ödemeden belediye hizmeti olarak Bolu’ya kazandırdık. Burada lafı gelmişken eski başkan yardımcısı Abdullah Öztürk  kardeşimizin de bu güzel hizmetlerde katkısı olmuştur.Bu çalışmaların neticesinde  başkanında göğsünü kabartan sonuçlar elde ettik. Şahsen bu durumdan dolayı da kıvanç duyuyorum.

 

Allattin Yılmaz ı bir belediye başkanı olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?

Geldiğimde gördüm ki  bazı konularda ihmal edilmiş bir Bolu var.  Alaattin Yılmaz  Bolu için  bu anlamda iyi bir şanstı. İş yapma konusundaki kararlılığı sonuca  götürüyor.mesela Bolu da trafiği rahatlatan cevre yollar  açıldı.Bu yolları bu şekilde  açmak  cesaret işidir.

 

 

Söylemleriniz hep başkanı  taktir edici içerikte oysa sizin görevinizde bir süre önce değişiklik yaptı ve başkan yardımcılığından alarak temizlik işleri Müdürlüğüne getirdi .Hiç kırılmadınızmı?

Hayır, kırgınlık söz konusu olmadı.Tamamen başkanın tasarrufunda olan bir konudur.Bizde bir kırgınlık olamaz. Aldığımız terbiyeye göre bir ağabeyimiz bizden yardım talep ediyorsa kendimizi ağır satmak bize yakışmaz. Bizde koşa koşa  geldik . Makam mevki yönünde bir talebimizde  olmaz zaten koltuklar  geçicidir. Mevlana ne demiş “dün dünde kaldı cancağızım bu gün yeni bir şeyler söylemek lazım” .7 sene burada hizmet ettik bundan sonra memleketimizde beklide daha sonra Ankara da hizmetlerimize devam edeceğiz.

 

Keşke şunu da yapsaydım dedikleriniz varmı?

Kastamonu salnamesini bastıramadık oysa üzerinde çok çalışmıştık.O olmadı ama 17 tane kültürhizmeti anlamında kitap bastırdık bunlar kalıcı eserlerdir beni de gururlandırır.Aslında  Çok fazla keşkelerim yok ama   ben büyük şehirden geldim . Antep ,Bolu’nun 10 katı bir  nüfusa sahiptir oradaki bazı tecrübelerimizi aktarmak istedik ama talep olmayınca bir kısmını   yapamadık. Bayanlara yönelik mahallelerde eğitim kursları açalım dedik olmadı. Fakat dünyaya açılan bir behder oldu.

Belediye sporun da yönetim kurulu başkanıydım gençlerimizin spor la iç içe olmaları açısından faaliyetlerimiz oldu  fakat güreşi ,boksu bisikleti atletizmi belediye sporun içine  almak istedim onlarda olmadı .

 

Bolu’dan gidiş bir kopuş mu

 Hayır Buradan gidişimiz Bolu’dan bir kopuş değildir.Bir çok dost edindik .İnşallah sık gelmeye çalışacağız .benim içinde ayrılmak kolay değil önemli olan bu kubbete hoş bir seda bırakmış olmak.

 

Başkanla ayrılırken vedalaştınızmı?

Alaattin  abi yi seviyoruz kendisiyle bir hafta önce görüşmüştük . Görevlendirme yazım maalesef kendisi Almanya da iken geldi .

 

Orhan Bozgeyik ile giderayak yaptığım söyleşide aslında Bolu siyasetinden de bir parça konuşmak istedim ama kendisi” ben bu konuya girmek istemiyorum zira o konulara girersek kolay kolay  başın dan  kalkamayız” dedi.

Anlaşılan eteğinde bir sürü konu var.

Aslında giderayak anlattığı bazı konularda  sohbet olduğu için aramızda …

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız