Doğanay ile cemiyet sohbetleri

  • 18.12.2019 00:00

 

Bolu Gazeteciler Cemiyeti ,Bolu Fotoğraf Sevenler Derneğine ait  Alpagut mahallesindeki Nilüfer Kafe’de  'Cemiyet Sohbetleri' adı altında  AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay’ı ağırladı.

Doğanay gazetecilerin sorularına içten ve samimi cevaplar verdi .

Siyaset, yatırımlar, mahalli seçim sonrası analiz , Bolu Belediye’si ,başarılar ,başarısızlıklar ,Boluspor ,kişisel yorumlar.

Yaklaşık iki saati bulan sohbetten arda kalan başlıklar.

Bolu’da yaşayanlar mahalli seçimlerde bir tercih yaptı . Bize de muhalefet etme görevini verdi .Biraz zaman tanımak lazım.

Dün gazeteciler Belediye ile ilgili haberler yaparken  büyük yatırımları yazıyordu, şimdi sokak başlarına dikilen tabelaları haber yapıyor.

Belediyenin dokuz aylık icraatına baktığımızda en önemli gündem konusu alkollü mekan ruhsatları.

Her ay su faturalarına 2,5 tl sayaç bakım ı adı altında ücret kesiliyor her ay ne bakımı yapılır anlamak mümkün değil.

Bolu için yapılacak ciddi bir proje önümüze belediye tarafından getirilirse elimizi taşın altına koymaktan geri durmayız.

Çöp konusunda vatandaşa kameralı takip yapacağız söylemi ,çöpünü dahi atmasını bilmeyen insanlarla aynı şehirde yaşıyoruz demektir vatandaşta kameralı takip yapsın niye çöplerimiz alınmıyor diye.

Çöpler alınmıyorsa Belediye asli görevini dahi yapamıyor demektir.

Ak parti içerisinde küskünler olduğunu düşünmüyorum varsa da bu sorunu bitirecek bizleriz.

Siyaset yapmak uğruna bazı şeyleri paramparça ettik.

Her kademede liyakat önemli.

Siyaset yapan kişilerin duruşu önemlidir . Durduğunuz yer sabit olmalı .Bu güne kadar siyasi partiler kendi içlerinden yeni partiler çıkarmıştır nedense bazıları ölü doğmuştur.

Kongrede mevcut il başkanı olmamdan dolayı doğal adayım. Bir değişimde olabilir ,devam et de denenebilir . Her iki kararı da saygıyla karşılarım . Cumhurbaşkanımızın bu konuda ki  kanaati önemli.

Her kese nasip olmayacak bir uzunlukta İl Başkanlığı görevini yürüttüm .

Mahalli seçimlerdeki başarısızlığı bir nedene bağlamayı doğru bulmuyorum .O dönemde şahsımda dahil olmak üzere her kes öz eleştiri yaptı ve rapor halinde genel merkeze iletildi.

TOKİ tarafından yapılacağı belirtilen 100 bin konut projesi kapsamında Bolu’ya 400 konut ayrıldı. 300 konut Bolu merkeze, 100 adeti ise Taşkesti’ye yapılması hedefleniyor. 

Boluspor’da işler iyi gitmiyor tedbir alınması gerekli diye düşünüyorum.

Ak Parti il Başkanı Nurettin Doğanay ile yapılan sohbetten uzun lafın kısası diyerek manşet diyebileceğim başlıkları sizlerle paylaştım .

SaygılarımlaYorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız