Afrika ihracat fırsatları konuşuldu

TOBB Bolu İl Genç Girişimciler Kurulu işbirliğinde Afrika Ticaret Merkezleri ve Bosphorus Expo Kurucusu Utku Bengisu’nun katılımlarıyla Afrika İhracat Fırsatları programı gerçekleştirildi.

Afrika ihracat fırsatları konuşuldu
29.03.2024 - 18:47
Kaynak: Haber Merkezi

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde TOBB Bolu İl Genç Girişimciler Kurulu işbirliğinde Afrika Ticaret Merkezleri ve Bosphorus Expo Kurucusu Utku Bengisu’nun katılımlarıyla Afrika İhracat Fırsatları programı gerçekleştirildi.

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis salonunda gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını yapan Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Alemdar, Bolu’nun ihracattaki yeri, uluslararası ticaretin ve Afrika ile ticari ilişkilerin önemini dile getirdi.

Programda Afrika Ticaret Merkezleri ve Bosphorus Expo Kurucusu Utku Bengisu, Afrika İhracat Fırsatları, İhracata Yeni Başlayanlar için Yol Haritası, Afrika Pazarına Açılma Stratejileri ve İhracatçılara çözüm önerilerini katılımcılara anlattı. Bengisu, Afrika'nın birçok sektörde büyük bir potansiyele sahip olduğunu, Afrika pazarında başarılı olabilmek için öncelikle kolektif bir ihracat stratejisi oluşturulması gerektiğini, iyi bir Pazar araştırması yapılması, yerel iş ortakları ile çalışmak gerektiğini ve kültürel farklılıklara dikkat ederek firmaların ona göre ihracat yapması gerektiğini söyledi.

Program katılımcıların sorularının cevaplanmasının ardından hediye takdimi ve fotoğraf çekimi ile son buldu.

 Haber Alp Eren Atalay


Editör: E. Candan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız