Günde 100 ton patates işliyorlar

Bolu İl Tarım ve Orman Müdürü Zekeriya Ar, Golden Tarımsal Üretim ve Pazarlama A.Ş. ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Günde 100 ton patates işliyorlar
7.12.2023 - 09:35
Kaynak: Haber Merkezi

Bolu İl Tarım ve Orman Müdürü Zekeriya Ar, Golden Tarımsal Üretim ve Pazarlama A.Ş. ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
İl Tarım ve Orman Müdürü Zekeriya Ar, Golden Tarımsal Üretim ve Pazarlama A.Ş fabrika Müdürü Tuğba Küçük ve firma ortağı Erkan Bektaş eşliğinde üretim aşamaları ve süregelen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Günde 100 ton patates işleme kapasitesine sahip firma olduğunu aktaran Ar, “ firmamız Bolu'muza önemli bir katma değer yaratmanın yanında 2023 üretim sezonunda Bolu'da bir ilki gerçekleştirerek özlemini duyduğumuz ve üretici açısından bir garantör statüsüyle tercih sebebi olan sözleşmeli patates üretimi ile Bolu üreticimize önemli bir alternatif, yeni bir pazar oluşmasına vesile olmuştur. Bu süreç üreticilerimiz ve fabrikamız açısından pozitif etki sağlamıştır. 2024 sezonu için de Bolu bölgesinde yaklaşık 3.000 da alanda sözleşmeli ekim hedeflenmektedir. Bakanlığımız da 2023 yılında başlatmış olduğu çalışma ile “Sözleşmeli Üretim Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik" ile Bitkisel, hayvansal ve su ürünleri üretim ve yetiştiriciliğine ayrı bir önem atfetmiş bu konuda çalışmalarına hız vermiştir. Karlılık açısından üretici ve sanayicimizin buluştuğu lokasyon açısından ise nakliyenin minimuma indiği tesisimiz Bolu'lu yetiştiricilerin gönlünde yatan aslan olarak ayrı bir yeri olan Bolu patatesine ekstra değer katacaktır. İşletmemizi başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyor bizleri ağırladıkları için teşekkürlerimi iletiyorum" dedi.


Editör: E. Candan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız