Bolu TSO'da TOGG heyecanı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 79. Genel Kurulu’nda yapılan kura çekimi  sonrası yerli otomobil TOGG Bolu TSO'ya teslim edildi.

Bolu TSO'da TOGG heyecanı
15.09.2023 - 16:36
Güncelleme 6.10.2023 - 12:16
Kaynak: Haber Merkezi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 79. Genel Kurulu’nda yapılan kura çekimi  sonrası yerli otomobil TOGG Bolu TSO'ya teslim edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı, M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı ve TOBB’unda hissedarı olduğu Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından üretilen yerli ve milli elektrikli otomobili TOGG T10X akıllı cihazı Bolu Ticaret ve Sanayi Odası envanterine kaydedildi.

Bolu TSO 'da gerçekleştirilen TOGG aracının  lansmanında konuşan  Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Alemdar, “Ülkemizin ilk yerli ve milli elektrikli otomobili TOGG T10X akıllı cihazını Cumhuriyetimizin 100. Yılında Bolu İş dünyamıza ve ilimize kazandırmanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu gurur ve mutlulukla Yerli ve milli otomobilin ülkemize kazandırılmasında öncü olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Türkiye'nin ilk elektrikli otomobil fabrikasının kurulmasında etkin rol oynayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu'na ve emeği geçen herkese saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum. Allah kazasız belasız iyi günlerde kullanmayı nasip etsin” dedi.


Editör: K. CAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız