Kocadağ Metal Mercedes'e parça üretiyor

Bolu’da metal sektörünün her geçen gün büyüyen lider firması Kocadağ Metal, son teknolojik ekipmanlarla ürün yelpazesini genişletirken dünyanın önde gelen otomotiv devi markasına aksesuar parçaları üretmeye başladı.

Kocadağ Metal Mercedes'e parça üretiyor
5.05.2022 - 15:00
Güncelleme 5.05.2022 - 15:14
Haber Merkezi

Bolu’da metal sektörünün her geçen gün büyüyen lider firması Kocadağ Metal, son teknolojik ekipmanlarla ürün yelpazesini genişletirken dünyanın önde gelen otomotiv devi markasına aksesuar parçaları üretmeye başladı. 9 metrekarelik bir iş hayatına giren Kocadağ Metal, bugün 10 bin metrekare açık alan ve 5 bin metrekare kapalı alanla dev bir tesise dönüştü.

Bolu’da 37 yıl önce 9 metrelik bir dükkanla ticaret hayatına atılan Kocadağ Metal, aradan geçen yıllar boyunca her geçen gün büyüdü. Son teknolojik ekipmanlarla makine parkurunu günün koşullarına uygun hale getiren Kocadağ Metal, Bolu’da sektörün lider firması haline geldi. Genç iş insanı Samet Kocadağ’ın başarılı adımlarıyla ürün yelpazesini genişleten firma, bugün 10 bin metrekare açık alan ve 5 bin metrekare kapalı alanla dev bir fabrikaya dönüştü. Bolu Küçük Sanayi Mobilyacılar Sitesinde faaliyetlerini sürdüren Kocadağ Metal, fabrikadaki ürünlerine her geçen gün yenilerini ekleyerek yurt dışı pazarına açıldı. Kocadağ Metal, ürünlerini İngiltere, Amerika ve Umman’a ihraç ederken dünyanın önde gelen otomotiv devi Mercedes’in otobüslerinin aksesuar parçalarını da üretmeye başladı. Kocadağ Metal, son dönemde ürettiği kamp malzemeleri ve metal dekor tablolarda tüketiciler tarafından beğeniyle karşılandı. Sektörün lider kuruluşu olan Kocadağ Metal, bir vagon firmasına da saç ürünler üretmeye başladı.

Sektörün lider kuruluşu olmak için çok çalıştıklarını vurgulayan Samet Kocadağ, “Uzun yıllardır ürün yelpazemizi genişletmek ve firmamızı daha iyi yerlere getirmek için çalışıyoruz. Bugün 65 kişiye istihdam sağlıyoruz ve her geçen büyümeye devam ediyoruz. Tüm makine parkurumuzu teknolojiye uygun olarak yeniledik. Gelen taleplere daha kısa sürede cevap vermek ve etkin bir hizmet anlayışına sahip olduğumuz için her zaman yeni olanı güncel olanı kullanmayı tercih ediyoruz. Biz olmayanı ve ilkleri yaparak başarıyı sağladık. Başarımızın temelinde ilkleri başarma gayreti ve cesareti var. Biz cesur davranmasaydık, yenilikçi yaklaşmasaydık bu kadar ilerleyebilmemiz mümkün değildi” diye konuştu.

YURT DIŞI PAZARINA AÇILDIK

Kocadağ Metal’in ürün yelpazesinin genişlemesiyle birlikte yurt dışı pazarına açıldıklarını belirten Kocadağ, şunları söyledi:

“Bugün ürünlerimizi İngiltere, Amerika ve Umman’a ihraç eder hale geldik. Mercedes otobüslerinin iç aksesuar parçalarını üretmeye başladık. Bir vagon firmasına da ürün tedarik ediyoruz. Müşterilerimizden gelen taleplerle yeni fikirlere hep açık olduk. Yenilikler yapmaya ve ilkleri denemeye devam ettik. İşimize güvendik çok çalıştık ve hala da çalışmaya devam ediyoruz. Müşterimizin bize olan güveni bizim işimizi büyüttü. Müşterilerimiz yeni taleplerde bulundukça, bizde hizmet alanımızı ve çeşitliliğini arttırdık. Bununla birlikte vatandaşlarımızın kullanabileceği ürünleri de fabrikamızda üretmeye başladık. Kamp yapan doğa tutkunları için katlanır soba, katlanır mangal, katlanır ateş kutusu ve ateş çukuru üretimine başladık. Vatandaşlarımızın evlerinin ve işyerlerinin duvarlarını ve masalarını süslemeleri için metal dekor tablolarda üretiyoruz. Ürün çeşitliliğimizi artırarak yolumuza devam edeceğiz”

Haber Mutlu Yuca /Özgür Bolu

 


Editör: E. Candan