12 yaşında hafız oldu

12 yaşında hafız oldu
6.01.2022 - 17:20
Haber Merkezi
1

Bolu Akşemseddin Hafız İmam-Hatip Ortaokulu 6. sınıfta akademik eğitimine devam eden Zeynep Rana Haykır için Sandallar Kız Kur’an Kursu Konferans Salonunda taç giyme programı gerçekleştirildi.

Bolu İl Müftülüğüne bağlı olarak Uluslararası Sandallar Bölge Yatılı Kız Kur’an Kursunda hafızlık eğitimini başarı ile tamamlayan ve aynı zamanda Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü “Okul-Kur’an Kursu İş Birliğine Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi”  devam ediyor.

İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı, Ortaokulu Müdürü ve Kur’an Kursu Öğreticileri, öğrenciler ve ailelerinin katılımları ile başlayan program, Hafız öğrenci Zeynep Rana Haykır tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

Kur’an tilavetinden sonra bir konuşma yapan İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu, “Sandallar Uluslararası Bölge Yatılı Kız Kur’an Kursumuzdan bugüne kadar çok öğrencimiz hafız olarak mezun oldular. Bugün de 12 yaşında olan Zeynep Rana Haykır 15 ay gibi kısa bir zamanda hafızlık eğitimini tamamladı. Kendisini, hocasını ve ailesini kutluyorum.” şeklinde konuştu.

İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu’nun konuşmasının ardından, öğrencilerin hazırlamış oldukları gösteri, ilahiler ve duadan sonra hafız öğrenci Zeynep Rana Haykır’a hafızlık aşamasında emeği geçen Kur’an Kursu Öğreticisi Rahime Kablanbaba tacını giydirdi.

Hafız öğrenciye başta İl Müftüsü Sayın Tahiroğlu olmak üzere diğer katılımcılar tarafından çeşitli hediyeler verildi. Program sonunda bütün katılımcılara, öğrencilere ve ailelerine ikramda bulunuldu.


Editör: K. CAN