• 12.05.2012 00:00

 

            Her yıl olduğu gibi bu yıl da Sosyal Güvenlik Haftasını kutlayacağız. 14 Mayıs Pazartesi günü başlayacak olan etkinlikler 18 Mayıs Cuma günü sona erecek.

            Hafta etkinlikleri, Sosyal Güvenlik hakkında farkındalığı arttırmak, insanların dikkatini bu konuya çekmek, Kurumsal uygulamalar ve yenilikler hakkında yoğun bilgilendirme yapmak için bir fırsat.

            Etkinliklerimize geçen hafta itibariyle başlamıştık. Ankaradan misafirimiz olan Başmüfettiş Abdullah AY tarafından Filiz Restoranda bilgilendirme toplantısı yapılmış, toplantıya ilimizin değerli temsilcileri katılmıştı. Tüm katılımcılara bu vesileyle tekrar teşekkür ediyorum.

            Etkinlikler çerçevesinde, Abant İzzet Baysal Üniversitesi ile yapmış olduğumuz protokol gereğince, AİBÜ Sosyoloji Bölüm Başkanı Sayın Prof. Dr. Mustafa KESKİN tarafından tüm personelimize “Etkili İletişim- Ataleti Yenmek” konulu seminer verilmektedir.

            Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da asıl hedef kitlemiz olan çocuklarımızı unutmadık. Kurumumuzca 1-5 sınıf öğrencileri için hazırlanmış olan çizgi film CD’si ve kitapçığın tüm okullara dağıtımı İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz aracılığıyla yapılmıştır. Hazırlanan çizgi film ile çocuklarımıza sosyal güvenliğin anlamı ve önemi anlatılmaya çalışılmaktadır.

            Hafta etkinliklerimizi yaparken, kalıcı eserler de bırakma amacımız olduğu için 2009 yılında Ankara-İstanbul Otobanının Bolu Devlet Hastanesi mevkiinde geleceğimizin sigortası olan Bolu SGK Hatıra Ormanını oluşturmuştuk. Belirlenen mevkide 250 adet sedir ağacı dikimini arkadaşlarımızla birlikte yapmıştık. Bu yıl, hatıra ormanımıza da ilave dikimler yapacağız.

            Şükran günlerinden dolayı Bolu’da Mayıs ayı hareketli geçiyor. Rahmetli İzzet Baysal’ı şükranla anıyoruz. Bizim açımızdan Sosyal Güvenlik Haftası ile Şükran Günleri iç içe geçiyor. Bir de Anneler Günü’nü saydığımız da Mayıs ayının bizim için anlamı çok başka oluyor.

            Birikimlerini Bolu’ya vakfeden İzzet Baysal’ı şükranla anıyoruz.

            Tüm annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun. 

Sosyal Güvenlik Haftamız bizlere ve sizlere kutlu olsun.