Karsu; Halkımızı kucaklamaya devam edeceğiz

CHP Bolu il başkanı Kazım Karsu, Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye Cumhuriyeti’ni ve demokrasiyi kuran parti olarak, Türkiye’nin aydınlık gelecek hedefi ile “ezilenlerin ve halkın partisi” olarak halkımızı kucaklamaya devam edecektir” dedi.

Karsu; Halkımızı kucaklamaya devam edeceğiz
9.09.2022 - 12:32
Kaynak: Haber Merkezi

CHP Bolu il başkanı Kazım Karsu, Cumhuriyet Halk Partisinin 99.yılını büyük bir coşku ve kıvançla kutladıklarını vurgulayarak; “Cumhuriyet Halk Partisi hiçbir zaman sistemin ve emperyalist güçlerin maşası olmamıştır ve olmayacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye Cumhuriyeti’ni ve demokrasiyi kuran parti olarak, Türkiye’nin aydınlık gelecek hedefi ile “ezilenlerin ve halkın partisi” olarak halkımızı kucaklamaya devam edecektir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluşunun 99.yıldönümü ile ilgili olarak bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Karsu, kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi;  “Cumhuriyet Halk Partisi; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Özgürlük ve Bağımsızlık benim karakterimdir” ve İsmet İnönü’nün “Namuslular da, en az namussuzlar kadar cesur olmalıdır” ilkelerinden doğmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi kurulduğu günden günümüze kadar Atatürk İlke ve Devrimlerinin, özgürlüklerin, demokrasinin, emeğin ve insanın yılmaz bekçisi olmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi hiçbir zaman sistemin ve emperyalist güçlerin maşası olmamıştır ve olmayacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye Cumhuriyeti’ni ve demokrasiyi kuran parti olarak, Türkiye’nin aydınlık gelecek hedefi ile “ezilenlerin ve halkın partisi” olarak halkımızı kucaklamaya devam edecektir. CHP iktidarında halkımıza da layık olduğu bir yaşam sunmak için mücadelemizi tüm kararlılığımızla sürdüreceğiz. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün benim iki büyük eserim var; ‘biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisi ‘demiştir. Cumhuriyet Halk Partisi varken ne Cumhuriyetimizi yıkabilirler ne de bayrağımızı indirebilirler. Bu hayalle yaşayanların gücü yetmedi yetmeyecektir. Vatanımızı bölemezler, kardeşi kardeşe düşman edemezler. Bu duygu ve düşüncelerle başta partimizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyorum”


Editör: K. CAN