Ersan Türkoğlu ,Başkan Tanju Özcan'ın kararını doğru bulmuyorum

CHP Bolu Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu, Türkiye gündeminde iki gündür tartışılan Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın açıklamalarına yorum yaptı. Türkoğlu Özcan’ın suya 10 kat zam kararının doğru olmadığını söyledi.

Ersan Türkoğlu ,Başkan Tanju Özcan'ın kararını doğru bulmuyorum
28.07.2021 - 16:29
Haber Merkezi

HABER: ZEKERİYA ERCİVAN TV BOLU

Alınan bilgiye göre abone sayıları 20-30’u geçmeyen sığınmacılarla ilgili Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın suya ve katı atık giderlerine 10 kat zam yapacağına ilişkin açıklamalarına hem CHP kanadından hem de vatandaşlar tarafından tepkiler gelmeye devam ediyor. Yaptığı basın toplantısında sığınmacıların kullandığı suya 10 kat zam yapacağını açıklayan CHP’li Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın açıklamalarına bir tepkide CHP Bolu Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu’ndan geldi. Türkoğlu CHP’nin sosyal demokrat bir parti olduğuna dikkat çekerek Suriyeli Alyan bebeğin fotoğrafını örnek göstererek çok anlamlı bir mesaj verdi. Türkoğlu Özcan’ın zam kararının doğru olmadığını söyledi.

MESELE BİRBİRİNE KARIŞTIRILDI

Bende sizler gibi birkaç gündür gelişen süreci izliyorum. Belediye Başkanımız Tanju Özcan’ın su meselesi üzerinden yaptığı değerlendirmeleri doğru bulmuyorum. Bunu kendi yüzüne de söyledim. İnsanın en temel ihtiyacına yönelik böyle bir kararın sosyal demokrat bir parti temsilcisi tarafından alınması ve kabul edilebilmesi mümkün değil. Sosyal demokrat bir partide böyle bir anlayış olmaz. Türkiye’nin bir mülteci sorunu vardır. Türkiye’ye yerleştirilen mülteciler Türk halkı için büyük sorun teşkil etmektedir. Türk halkını rahatsız eden belediye başkanımızın söylediği gibi jöleli, nike ayakkabı giyen mültecileri vardır ama diğer taraftan hepimizin gözleri önünde yaşanan Suriyeli Alyan bebeğin yaşadığı göç dramı konusu da vardır. Böyle bir duruma karşı duyarsız kalabilmek söz konusu olabilir mi? Bence mesele birbirine karıştırılmıştır. Ülkede parklarda ya da caddelerde rahatsızlık duyulan bir kitle vardır ama diğer taraftan çoluğunu çocuğunu savaştan korumak amacıyla bu ülkeye sığınmış olan insanlarda vardır. Toptan alınan bir kararla hepsinin aynı şekilde cezalandırılmaya çalışılması doğru değildir. Bu sebeple Tanju Özcan’ın suya zam kararını doğru bulmuyorum. Belediye Başkanımız haklı tepkisini verdiği yanlış kararla haksız hale getirmiştir.


Editör: E. Candan