Kazım Karsu ,Sosyal demokrat bir başkan böyle bir açıklama yapmaz

CHP İl Başkanı Kazım Karsu Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın mültecileri hedef alan açıklamalarına tepki gösterdi. Karsu sosyal demokrat olduğunu düşünen bir belediye başkanın böyle bir açıklama yapamayacağını söyledi.

Kazım Karsu ,Sosyal demokrat bir başkan böyle bir açıklama yapmaz
28.07.2021 - 13:26
Haber Merkezi

HABER: ZEKERİYA ERCİVAN

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın il genelinde yaşayan mültecileri hedef alan açıklamaları Türkiye gündeminde olay yarattı. Yapılan açıklamaların ardından gelen binlerce tepki ve destek mesajları sonrası sular durulmuyor. Özcan’ın Bolu’da yaşayan mültecilerin temel tüketim ihtiyaçları arasında yer alan su kullanım ücretlerine ve katı atık bedellerine 10 kat zam yapacağı yönünde yaptığı açıklamaların ardından CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Tanju Özcan’ın açıklamalarını eleştirmişti. Bekaroğlu parti programında bu türlü bir nefret söylemine yer olmadığını ifade ederek “Parti programında yabancı düşmanlığı yoktur, böyle nefret söylemi kokan bir girişimi asla kabul etmez" ifadelerini kullandı.

SOSYAL DEMOKRAT OLAN BİR PARTİNİN BÖYLE SÖYLEMLERİ OLMAZ

Bekaroğlu’nun açıklamalrının ardından CHP İl Başkanı kazım karsu TV Bolu’ya özel olarak yaptığı değerlendirmede Tanju Özcan’ın yaptığı açıklama ile ilgili  “Sosyal demokrat bir başkan böyle bir açıklama yapmaz” dedi.

Karsu TV Bolu’ya özel yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Tanju Bey’in yaptığı açıklamalar partimizi bağlamaz. B’iz sosyal demokrat bir partiyiz insandan yanayız. Böyle bir açıklama olmaz diye düşünüyorum. Halkçı bir partiyiz, halktan yana olan bir partinin, sosyal demokrat olan bir partinin böyle söylemleri olmaz. Biz insandan yanayız insandan yana olurken de biz bu insanın kim olduğunu araştırmayız.

SOSYAL DEMOKRAT OLAN BİR İNSAN İNSANLAR ARASINDA AYRIMCILIK YAPMAZ

Ben tabi belediye başkanının hangi haleti ruhiye içerisinde bu açıklamaları yaptığını bilmiyorum. Bu durumun Bolu Belediyesi’ne ne türlü bir yük getirdiğini neleri götürdüğünü bilmiyorum ama bir belediyenin bütün vatandaşlara eşit durması gerektiğini düşünüyorum. Sosyal demokrat bir belediye başkanı böyle bir açıklama yapmaz. Sosyal demokrat olan bir insan insanlar arasında ayrımcılık yapmaz. Bu mesele ülkeye mevcut olan iktidar tarafından getirilmiştir. Onlar tarafından çözülmesi gerekir. Yerel bir konu değildir. Ülkenin iktidarında olanlar bu meselenin çözümüne bakmalıdırlar.


Editör: E. Candan