Bolu Valiliği depremzedeler için kampanya başlattı

Bolu Valiliği, deprem bölgesindeki vatandaşlara yardım gönderebilmek için bağış kabullerine başladıklarını duyurdu.

Bolu Valiliği depremzedeler için kampanya başlattı
6.02.2023 - 15:29
Kaynak: Haber Merkezi

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve büyüklüğü 7.7 olarak açıklanan deprem nedeniyle, 10 farklı şehirde hasar ve can kayıpları meydana geldi. Arama-kurtarma çalışmalarının devam ettiği bölgede ihtiyaç duyulan malzeme ve kıyafetlerin temini için de Bolu Valiliği tarafından yarım kampanyası başlatıldı.

Valiliğin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Afet bölgesine bağışta bulunmak isteyen vatandaşlarımızın bağışlarını ikamet ettikleri ilçedeki sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına / Kaymakamlıklara teslim etmeleri önem arz etmektedir. İlçelerde toplanan ayni bağışların koordinasyonu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca sağlanarak afet bölgelerine ayni bağışlar ulaştırılacaktır. Ayni bağışta bulunmak isteyen Kurumsal Firmaların ise Afet Acil durum Başkanlığına ulaşarak Ayni Bağış Depo Yönetimi ve Dağıtım Çalışma Grubumuz ile iletişime geçmeleri gerekmektedir” denildi.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Son kullanma tarihi geçmiş ve geçmeye yakın malzeme bağışı yapılmamalı.

İkinci el, kullanılmış malzeme bağışı yapılmamalıdır.

Öncelikle kabul edilecek bağışlar:

Eldiven Mont Bot Bere Çocuklar için mont ve kışlık giysi Tüplü katalitik soba Tüp Yatak Battaniye Güç kaynağı Gıda kolisi (Konserve) Çocuk bezi Çocuk Maması Kadın pedi Temizlik hijyen malzemesi


Editör: K. CAN