Kar mı , sıcak hava dalgası mı ?

Meteoroloji verileri beklenen hava durumu ile ilgili son gelişmeyi gözler önüne serdi.

Kar mı , sıcak hava dalgası mı ?
22.02.2024 - 16:20
Kaynak: Haber Merkezi

Türkiye genelinde beklenen soğuk hava dalgasının yerini alacak Afrikamsı ılık hava dalgasıyla ilgili son meteorolojik gelişmeler. Sakarya, Kocaeli, Düzce ve Bolu için detaylı hava durumu tahminleri ve mart ayına dair uzman görüşleri.

Türkiye'de kış mevsiminin sonlarına doğru, soğuk hava dalgasının beklenen etkisini gösterememesiyle birlikte, vatandaşların kar yağışı beklentisi suya düştü. Meteorolojik kaynaklardan alınan son bilgilere göre, ülke sınırlarına ulaşan soğuk hava dalgası beklenmedik bir şekilde durakladı ve iç kesimlere ilerleme göstermedi.

Afrika üzerinden yola çıkan yeni bir sıcak hava dalgasının Türkiye'ye doğru ilerlediği belirtiliyor. Bu dalganın, 22 Şubat Perşembe gecesi itibarıyla etkisini göstermeye başlaması ve ülkeyi bir bahar havasına büründürmesi bekleniyor.

Bölgesel Hava Durumu Tahminleri

Sakarya: 22-25 Şubat tarihleri arasında parçalı bulutlu hava hakim olacak. Sıcaklıklar en düşük 3, en yüksek 21 derece arasında değişecek.

Kocaeli: Sis ve parçalı bulutlu hava bekleniyor. Sıcaklıklar en düşük 3, en yüksek 21 derece arasında olacak.

Düzce: Parçalı bulutlu hava ve sıcaklıkların en düşük 1, en yüksek 21 derece arasında olması öngörülüyor.

Bolu: Sisli ve parçalı bulutlu hava ile sıcaklıkların en düşük eksi 1, en yüksek 17 derece arasında olması bekleniyor.

Bu hava durumu tahminleriyle birlikte, Türkiye'nin dört bir yanındaki vatandaşlar, beklenen kış yerine, erken gelen bir baharın keyfini çıkarmaya hazırlanıyor.


Editör: S. Duygu Demirel

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız