Özcan bu kez de Çerkezleri kızdırdı

Özcan bu kez de Çerkezleri kızdırdı
8.12.2021 - 15:11
Haber Merkezi

Bolu Belediye başkanı Tanju Özcan’ın Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun faize indirimine ilişkin “Sen Sayın Cumhurbaşkanına gider mi yapıyorsun. Çerkez Ethem gibi saf mı değiştirdin?” şeklinde sarf ettiği sözleri büyük tepki çekti.

Oluşan tepkiler sonrası  Özcan  yeni bir paylaşımda bulunarak Çerkezlerden özür diledi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun; “Aralık toplantısında faiz indirimi yapılmaması olasılığı arttı’ sözlerini ağır bir dille eleştirerek Kavcıoğlu’a yüklenmiş sosyal medya hesabından üzerinden; “Sayın Merkez Bankası Başkanı kıvırmayalım lütfen. Sen Sayın Cumhurbaşkanına gider mi yapıyorsun yoksa ekonomik kurtuluş savaşının en hararetli günlerinde Çerkez Ethem gibi saf mı değiştirdin?  Faiz lobisinin adamı mı oldun?” demişti.

Özcan, oluşan tepkiden rahatsız olunca  sosyal medya hesabından bir paylaşım daha yaparak özür diledi 

Özcan sosyal medya hesabında  “Çok sayıda Çerkez dostum beni aradı. Çerkezler çok saygı duyduğum vatansever insanlar, yanlış anlaşılmaktan dolayı çok üzüldüm. Beni tanıyanlar Çerkezler’e karşı olan muhabbet ve sevgimi gayet iyi bilirler. Çerkez kardeşlerimi istemeden üzdüysem haklarını bana helal etsinler.” ifadelerine yer verdi.


Editör: E. Candan