Bolu’da ulaşım ve okul servislerine yüzde 30 zam bekleniyor!

İstanbul Sonrası Bolu'da Zam: İstanbul'dan sonra Bolu'da da okul servis ücretlerine ve ulaşıma zam yapılması bekleniyor.

Bolu’da ulaşım ve okul servislerine yüzde 30 zam bekleniyor!
10.01.2024 - 15:19
Güncelleme 11.01.2024 - 18:49
Kaynak: Haber Merkezi

İstanbul'dan sonra Bolu'da da okul servis ücretlerine ve ulaşıma zam yapılması bekleniyor. Zam Kaçınılmaz Görünüyor

Başkan Fırat, önümüzdeki hafta komisyonun toplanacağını ve yeni zamların okulların ikinci döneminde uygulanacağını belirterek, "Zamlar artık kaçınılmaz oldu. Mazota, benzine, değerli kağıtlara yapılan zamların ardından üyelerimiz zor duruma düştü. Önümüzdeki hafta komisyon olarak bir araya geleceğiz ve yeni zamları görüşeceğiz. Biz yapmak istemiyoruz, ama buna da mecburuz" dedi. Yüzde 30 Zam Bekleniyor

Fırat, İstanbul'da yapılan güncelleme ile toplu taşıma araçlarına yüzde 18, taksi minibüslerine ise servis ücretlerine yüzde 28,09 oranında zam yapıldığını hatırlattı ve Bolu'da yüzde 30 civarında bir zam beklentisi olduğunu ifade etti. Belediyesi, şoförler odası ve Valilik yetkililerinin bir araya gelerek zam oranını belirleyeceği belirtildi.

Yeni Zamların Etkisi

Geçtiğimiz yıl uygulanan sabah-akşam 0-5 kilometrelik servis ücretinin bin 300 liradan yüzde 30 zamlanması durumunda bin 690 liraya, sabah-öğle-akşam 0-5 kilometrelik ücretin ise bin 700 liradan 2 bin 210 liraya çıkması bekleniyor.

Bu gelişme, Bolu'da yaşayan vatandaşların ulaşım ve servis ücretlerine yapılacak zamlarla ilgili dikkatle takip etmeleri gereken bir konu olarak öne çıkıyor.


Editör: E. Candan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Bolu Belediyesi, Gündem, Ekonomi, Bolu

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız