Miraç Gecesi ayın kaçında?

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) ‘in Allah’ın huzuruna çıktığı gece olan Miraç Kandili Bolu’da hangi camide, ne zaman ve ayın kaçında idrak edilecek?

Miraç Gecesi ayın kaçında?
5.02.2024 - 13:02
Kaynak: Haber Merkezi

Mübarek üç aylardan Recep Ayı içinde, Recep ayının 27. Gecesi idrak edilen Miraç Gecesi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) ‘in göğe yükselmesi olarak biliniyor. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) ‘in Mescid-i Haram'a oradan Mescid-i Aksa’ya ve göğe yükseltilerek tüm alemleri gördüğü ve Allah’ın huzuruna çıktığı gece olan Miraç Gecesi’nde 5 vakit namazın da İslâm alemine farz olduğu kabul ediliyor.

Bu sene 6 Şubat Salı günü idrak edilecek olan Miraç Gecesi Bolu’da da tüm camilerde Kur’an-ı Kerim tilavetleri ile kutlanacak, dualar edilecek, namazlar kılınacak.

Bu sene 6 Şubat depremi yıldönümüne denk gelen Miraç Gecesi nedeniyle Sabah Buluşması adı altında Bolu Müftülüğü ve Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde hazırlanan programda Bolu Yıldırım Bayezid Camii’nde sabah namazı kılınacak. Burada deprem şehitleri için ve Miraç Gecesi’ne ithafen dualar edilecek, Kur-an okunacak.

 

Bolu’da 6 Şubat sabahı, sabah namazında Sabah Buluşması düzenleyen Bolu Müftülüğü, öğle namazında da Bolu İl Emniyet Müdürlüğü ortak çalışması ile yine Yıldırım Bayezid Camiinde 6 Şubat deprem şehitleri ve Miraç Gecesi için Özel Mevlid programı düzenleyecek.

6 Şubat Salı akşamı ise tüm Bolu camiilerinde Miraç Gecesi’ne özel dualar edilip, Kur-an’ı Kerim okunurken geceye özel Bolu Müftülüğü programı Yıldırım Bayezid Camiinde gerçekleşecek. Bolu Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ın da katılacağı Miraç Gecesi Özel Programında deprem şehitleri anılacak, dualar edilecek ve Kur-an’ı Kerim okunarak Miraç Gecesi idrak edilecek.


Editör: S. Duygu Demirel

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız