Özcan gözünü Cumhurbaşkanlığı makamına dikti

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, altılı masanın liderlerine cumhurbaşkanı adayı olmak istediğini ifade eden mektup yazdı.

20.01.2023 - 17:19
Kaynak: Haber Merkezi

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, altılı masanın liderlerine cumhurbaşkanı adayı olmak istediğini ifade eden mektup yazdı. Erdoğan dönemine son vereceğini vurgulayan Özcan, “Özellikle Sayın Kılıçdaroğlu’nun tarif ettiği aday tiplemesi bana tamamen uymaktadır. . İl sınırlarında yüzde65 oyla seçim kazandığı adeta siyasi kalesinde Erdoğan’ı yenen Bolu Belediye Başkanı olarak meydan okuyorum.” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, düzenlediği basın toplantısı ile cumhurbaşkanı aday adayı gösterilmesi için altılı masanın liderlerine yazdığı mektubu açıkladı. “Bu mektup göreve talip olma ve meydan okuma  metnidir” diyen Özcan, “Ben hali hazırda Bolu Belediye Başkanı olarak görev yapmaktayım. 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılması muhtemel ülkemiz için ve benimde çok önemsediğim seçimlerde 6’lı masa olarak kamuoyuna takdim edilen yapılanmanın şahsımı daha tanıyabilmesi için bu mektubu altı değerli Genel Başkanımız ile paylaşmayı uygun buldum. Takdir sizlere ait olmak üzere, Erdoğan’a karşı benden daha çok seçim kazanmış, Atatürk İlkelerine sonuna kadar bağlı, gerçek bir Türk Milliyetçisi aday bulursanız ona sözüm yok.Ama yanlış bir tercihi sonrasında kaybedilecek bir seçim yaşanması halinde Türk milletinin ve gelecek nesillerin sizi vicdanlarında yargılayıp nasıl bir vicdani hüküm vereceklerini takdirlerini sizlere bırakıyorum.” diye konuştu.

Başkan Özcan, Erdoğan dönemine kendisinin son vereceğinin altını çizerek şunları söyledi:

“Artık seçim tarihi belli oldu. 6’lı masa olarak topluma taahhüt ettiğiniz ortak adayı açıklama vakti geldi. Özellikle Sayın Kılıçdaroğlu’nun tarif ettiği aday tiplemesi bana tamamen uymaktadır. Geçmişinde başarı hikâyeleri olacak ve Devleti tanıyacak. O yüzden adayı uzaklarda aramayın, Erdoğan benzeri çakma adayları gündeminize dahi almayın. 49 yaşında dinamik,  çalışkan, akıllı bu kardeşiniz, aday gösterilmesi halinde 21 yıllık karanlık Erdoğan dönemine son verecektir. Siyasette bazen görev verilir, bazen de göreve talip olunur. Ben göreve talibim. “dedi


Editör: E. Candan