Bu ne yaman çelişki başkan ?

Bu ne yaman çelişki başkan ?
20.01.2022 - 12:16
Güncelleme 20.01.2022 - 12:31
Kaynak: Haber Merkezi

“BOLU’YA KAR YAĞACAĞINI TAHMİN ETMEK İÇİN MEDYUM OLMAYA GEREK YOK”

BUNU SÖYLEYEN TANJU ÖZCAN … TARİH 12:01:2015

Bolu’da etkili olan kar yağışı ile mücadelede sınıfta kalan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kendilerine yapılan eleştirilere cevap verirken “Tüm çabalara karşı birileri siyaseten malzeme çıkarıyor. Siyasi rant peşinde koşanlara ben zavallı diyorum” ifadelerini kullanmıştı.

 Özcan’ın bu sözleri bize milletvekilliği döneminde dönemin Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz için sarf ettiği sözleri hatırlattı.

Bolu Milletvekili ilken Tanju Özcan, Aladdin Yılmaz için, “Bolu’ya kar yağacağını tahmin etmek için medyum olmaya gerek yok. Bolu Belediyesi kar ile mücadele konusunda başarısız oldu” şeklinde konuşmuştu.

İşte Tanju Özcan’ın 12:01:2015 tarihinde milletvekilliği sürecinde yaptığı açıklamaya ilişkin haber…

Haber Bolu Ekspres / Ebru EYVAZOĞLU

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili Tanju Özcan düzenlediği basın toplantısı ile Bolu Belediyesi’nin karla mücadele çalışmalarını eleştirerek, bu yıl Bolu’nun karla mücadelede sınıfta kaldığını söyledi. Özelleştirme nedeniyle halen girilmeyen sokaklar olduğuna dikkat çeken Tanju Özcan, ilçe yolları ve köy yollarının da tamamen kapalı olduğuna dikkat çekti. Geçen yıllara oranla bu yıl karla mücadele adına hiçbir çalışma yapılmadığını ifade eden Özcan, ulaşım konusunda yaşanan sıkıntıları da sert şekilde eleştirdi.

“BOLU’YA KAR YAĞACAĞINI TAHMİN ETMEK İÇİN MEDYUM OLMAYA GEREK YOK”

Milletvekili Özcan, Bolu’nun bir kış şehri olarak karla mücadele konusunda başarısız olduğunu dile getirerek, “Malum Bolu ve Türkiye uzun süredir karla mücadele ediyor ve karın bu kadar yoğunlukta yağması günlük hayatımızı çileye çeviriyor. Ama uzun vadede baktığınızda son birkaç yıldan farklı olarak ciddi bir kuraklık endişesi yaşamayacağını görmek de bizi mutlu ediyor. Kar bir nimettir ama yerel yöneticilerimiz bu konuda hazırlıklı olmazlarsa bu halk açısından da bir çileye dönüşüyor. Bolu’ya kar yağacağını tahmin etmek için medyum olmaya gerek yok. Bolu bir İzmir, Antalya değil. Oralarda kar istisnai bir durum. Ama Bolu’ya kar yağmaması istisnai bir durum olur. Kış memleketi olmamıza rağmen şu son yağan kar Bolu’nun yerel yöneticilerinin ne kadar öngörüsüz olduğunu bir kez daha gösterdi bize. Aynı zamanda hazırlıksız olduğunu gösterdi” dedi.

“HERKES SINIFTA KALDI”

Özelleştirme nedeniyle ana arterler de dahil mahalle aralarındaki sokaklara da girilmediğini söyleyen Özcan, “Uzun süre yağan kardan dolayı Bolu’da ana arterler kapalı kaldı. Mahalle aralarındaki sokaklara hemen hemen hiç girilmedi. Hala bugün dahi girilmeyen sokaklar var. Belediye sınırı dışına çıkıldığında İl Özel İdare adeta köyleri unutmuş. Köy Hizmetlerinin Bolu’yla ilgili şubesi maalesef ilçe yollarını bile açmaktan imtina etti. Ne yapmışlar, özelleştirmişler. İşte özelleştirirseniz, o işi alan adam daha çok para kazanma adına10 sefer girmesi gereken yola ancak bir sefer girer. Bunu sonucunda da biz bu çileyle karşılaşıyoruz. İlin milletvekili olarak üzülerek söylüyorum ki ilde mülki idare amirlerinden tutun yerel yöneticilere kadar, İl Özel İdaresi’nden Belediyeye kadar herkes sınıfta kaldı. İnşallah bu yağan kar yetkililerin gerekli dersi almasına sebebiyet verir, bundan sonraki süreçte de bu yaşanmaz. Bu yıl ağır bir kış geçeceğe benziyor. Bu boşlukta gereken tedbirleri almaya davet ediyorum” diye konuştu. 

“45-50 DAKİKA OTOBÜS BEKLEMEK NORMAL HALE GELDİ”

Bolu Belediyesi’nin yeni ulaşım sistemi hakkında da sert eleştiriler bulunan Tanju Özcan, “Yeni ulaşım sistemi hayata geçti denilebilir mi? Yani takriben 15:45’te herhangi bir duraktan yolcu otobüsü geçecek denebiliyor mu? 45-50 dakika Bolu’da otobüs beklemek artık normal hale geldi. Bolu Belediyesi’nin zaten hiçbir zaman ulaşım politikası olmadı. Hangi hattan ne kadar yolcu, nereye taşınacak hiç bu konuda ciddi bir çalışması yok. Bolu Belediye başkanı dışarıdan birini getiriyor, 10 gün bile Bolu’da yaşamayan bir vatandaşın önerlerini hayata geçiriyor. Bunun sonucunda bunlarla karşılaşıyoruz” dedi.

 

İşte Söz Konusu Haberin Linki ( 12. 01. 2015)

http://www.boluekspres.com/icerik/haber.php?i=46300


Editör: K. CAN