Bu iddia gündeme bomba gibi düştü

Bolu Gerçek internet haber sitesinde yer alan iddia gündeme bomba gibi düştü.

Bu iddia gündeme bomba gibi düştü
27.12.2023 - 19:35
Güncelleme 27.12.2023 - 19:37
Kaynak: Haber Merkezi

Bolu Gerçek internet haber sitesinde yer alan iddia gündeme bomba gibi düştü.

Zeki Ercivan imzasıyla yayımlanan haberde yılbaşı için planlanan Emircan İğrek konserinin Bolu Belediyesi ile yaşanan anlaşmazlık sebebiyle iptal edildiği ve bu durumun ardından konser iptalinin üzerini örtmek için ülke genelinde ortaya çıkan hassasiyet üzerine yas ilan edildiği iddia edildi. 

Haberde şu ifadelere yer verildi

“Irak’ın kuzeyinde başlatılan Pençe-Kilit operasyonu sırasında üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çatışmaya giren 12 askerimiz şehit oldu. Şehit haberleri ülkede büyük üzüntü yarattı. Ülke genelinde yılbaşı eğlenceleri başta olmak üzere birçok etkinlik ve kutlama iptal edildi. Bolu Belediyesi tarafından yılbaşı için organize edilen Emircan İğrek konseri Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın dün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada belediye mücavir alan sınırları içerisinde 7 günlük yas ilanı ile etkinliklerin ve yılbaşı için planlanan konser programının iptal edildiği ifade edildi. 28 Aralık tarihinde yine bir dizi açılış programı için Bolu’yu ziyaret edecek olan CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in programı da yine bu kapsamda Bolu Belediyesi resmi internet sayfasında iptal edildiği duyurusu yapıldı.    

ŞEYTANIN AKLINA GELMEYEN…

Bütün bu gelişmelerin ardından öyle bir iddia gündeme geldi ki “Bu fikir şeytanın aklına gelmez” dedirtti. Edinilen bilgiye göre yılbaşı için planlanan Emircan İğrek konserinin Bolu Belediyesi ile yaşanan anlaşmazlık sebebiyle iptal edildiği ve bu durumun ardından konser iptalinin üzerini örtmek için ülke genelinde ortaya çıkan hassasiyet üzerine yas ilan edildiği iddia edildi. 

7 GÜNLÜK YAS SÜRESİ İŞLETMELERİ RAHATSIZ EDİNCE

Gelen bir diğer bilgi ise 25 Aralık’ta başlayan 7 günlük yas süresinin 31 Aralık’ta sona eriyor olmasıyla ilgili oldu. Özellikle yılbaşı için program hazırlığında olan onlarca işletmede belediye tarafından açıklanan yas süresi tepkiye yol açtı. 31 Aralık’ta sona erecek yas süresi ile ilgili Bolu Belediyesi yetkilileri tarafından bu işletmeler aranarak bilgi verildiği ve yılbaşı eğlence programlarında herhangi bir aksama yaşanmayacağı yönünde açıklamalar yapıldığı öne sürülüyor. 

SEÇİM ÖNÜ BİR TEPKİYE YOL AÇMAMAK İÇİN Mİ İPTAL EDİLDİ? 

28 Aralık tarihinde gerçekleşecek CHP Genel Başkanı Özgür Özel programının ise genel başkanlığa seçildiği ilk gün yaptığı selamla konuşmasında “Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala’ya selam olsun” sözlerinin ardından Manisa’da şehit cenazesinde şehit yakınları tarafından protesto ve tepkiyle karşılan Özel’in basına yansıyan olaylarının bir benzerinin Bolu’da yaşanmaması için iptal edildiği iddia edildi. Bu tepkilerin önüne geçmek ve CHP’de Özel’e karşı duyulmaya başlayan tepkilerin Bolu’da ki etkilerini azaltmak için Özcan’ın yas kararı aldığı ise diğer gelen duyumlar arasında yer alıyor. 


Editör: E. Candan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Bolu Belediyesi, CHP, Siyaset, Bolu

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız