Tanju Özcan’dan Bolu amatör takımlara destek sözü

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, amatör spor kulüplerine destek sağlayacağını duyurdu.

Tanju Özcan’dan Bolu amatör takımlara destek sözü
1.02.2024 - 13:00
Güncelleme 1.02.2024 - 16:13
Kaynak: Haber Merkezi

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, amatör spor kulüplerinin yüzünü güldürecek bir adım attı. Bolu'daki amatör küme takımlarının yöneticileri ile bir araya gelen Özcan, kulüplerin finansal sıkıntılarına çözüm olacak büyük bir destek paketini duyurdu. Başkan Özcan'ın gündeme getirdiği bu destek, yerel sporun gelişimi açısından büyük önem taşıyor.

Görüşme, Bolu Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde gerçekleşti ve amatör spor kulüplerinin karşılaştığı problemler masaya yatırıldı. Özcan, Şubat-Mart ve Nisan-Mayıs aylarında olmak üzere iki aşamada toplam 1 milyon TL'lik bir destek sağlanacağını açıkladı.

Bu destekle birlikte, amatör spor kulüplerinin mali yükü hafifleyecek ve daha sağlıklı bir yapıda faaliyetlerine devam etmeleri sağlanacak. Özcan, daha önce Voleybol takımının Sultanlar Ligi'nde yer alması nedeniyle, diğer amatör spor kulüplerine yeterli desteği sağlayamadıklarını ifade etti. Takımın bir alt lige düşmesiyle birlikte, bütçede bir rahatlama olduğunu ve bu sayede amatör kulüplere daha fazla kaynak ayırabileceklerini belirtti.


Editör: S. Duygu Demirel

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız