EKREM VELİOĞLU “KAYDEDECEK SORUN ÇOK, KAYBEDECEK VAKİT YOK”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karacasu Beldesi Belediye Başkan adayı Ekrem Velioğlu, Karacasu için projelerini paylaştı.

EKREM VELİOĞLU  “KAYDEDECEK SORUN ÇOK, KAYBEDECEK VAKİT YOK”
8.02.2024 - 14:49
Kaynak: Haber Merkezi

Bolu’nun Karacasu beldesi Belediye Başkan adayı Ekrem Velioğlu, projelerini anlattı. Emekli Milli Eğitim Müdürü Ekrem Velioğlu, Karacasu beldesinde önceliğinin eğitim olacağına dikkat çekti. Ekrem Velioğlu, Karacasu beldesinin merkeze bağlı bir belde olmasına rağmen yıllardır yeterli desteği alamadığını söyledi. Öte yandan yer altı kaynaklarıyla Karacasu’nun şifa kenti olmaya aday bir yer olduğunu ifade eden Velioğlu, turizm anlamında Karacasu’yu şaha kaldıracağının altını çizdi. Yerel seçimlerde partiden çok şahsa oy verildiğini dile getiren Ekrem Velioğlu, “Kaydedecek sorun çok, kaybedecek vakit yok. Şimdi tam zamanı Karacasu” dedi.

Karacasu beldesinde eğitime ağırlık vereceğini ve elinden geleni yapacağını dile getiren Velioğlu, “Çok programlı lise açma konusunda ön ayak olacağız. Beldemizde eğitim odaklı çalışmalar yürüteceğiz. Ayrıca gençleri spora teşvik etmek amacıyla Karacasu’ya futbol sahası ve halı saha yaptırmayı düşünüyorum” dedi.

Belediye Başkanı seçilmesi halinde ekibinde gençler ve kadınlara yer vereceğini ifade eden Velioğlu, “Ekip kurarak çalışacağım, ekibimde gençler ve kadınlar olacak. Ayrıca ev hanımı kadınlarımızın, boş zamanlarında vaktini değerlendirecek, kendilerine gelir sağlayacak, meslek edindirme kursları açacağım” diye konuştu.  

Karacasu beldesini merkeze bağlı olmasına rağmen merkezden yeterli desteği alamamış bir yer olarak ifade eden Ekrem Velioğlu, “Karacasu beldemiz çok klasik bir tanımla merkeze bağlı ancak merkezden yeterli desteği alamadı. Bu yüzden beldemiz bir türlü istenilen konuma gelemedi. Turist çekme anlamında, yol anlamında çalışmalarımı ve projelerimi hazırladım. Beldemiz, sağlık beldesi ve şifa kenti olmaya aday bir beldedir” ifadelerini kullandı.

Deprem konusuna da değinen Ekrem Velioğlu, bilinçlendirmeyi temel aldığını ifade ederek, “Termalin olduğu yer 1. Sınıf deprem bölgesidir. Depremle yaşamayı depreme alışmayı ve bu konuda bilinçlendirmeyi temel bir şey olarak görüyorum” şeklinde konuştu.


Editör: S. Duygu Demirel

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız