Bolu Belediye Meclisi'nde Tanju Özcan ve İlkay Bayrak Arasındaki Tartışma!

Bolu Belediye Meclisi Şubat ayı 1. oturumu, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Bolu Belediye Meclisi'nde Tanju Özcan ve İlkay Bayrak Arasındaki Tartışma!
2.02.2024 - 12:47
Kaynak: Haber Merkezi

İlkay Bayrak, kürsüye çıkarak Tanju Özcan'a EKAP'ta yapılan ihalelerle ilgili sorular yöneltti. Bayrak, son ihalelerde EKAP'ta evrak göremediğini, davet usulüyle yapıldığına dair bilgiler aldığını dile getirdi. Ancak, Tanju Özcan, Bayrak'ın EKAP'a giremeyecek kadar yeterliliğinin olmadığını savundu ve bu konuda bilgisiz olduğunu iddia etti.

İlkay Bayrak'ın sorularına verilen cevaplar arasında gerilim arttı. Tanju Özcan, Bayrak'ın üslubunu eleştirerek, "Sen EKAP’a giremiyorsun ki nereden bakacaksın? EKAP’a girmek için yeterliliğin olacak, onu bile bilmiyorsun” dedi. İkilinin arasındaki diyalog giderek gerginleşti, Bayrak'ın Özcan'a hitaben 'arkadaşım' demesiyle tartışma daha da kızıştı.

Tartışmanın büyümesi üzerine Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, oturuma ara verdi. Ardından, Özcan, Zabıta Müdürü Hakan Yılmaz'a İlkay Bayrak'ı salondan çıkarması talimatını verdi. Ancak, Bayrak bu talimata uymayarak salondan ayrılmadı.

Oturumun tekrar açılmasıyla birlikte Tanju Özcan, yaptığı açıklamada, “Burada canı isteyen hakaret, iftira gibi şeylerle belediye meclisini ve beni zan altında bırakamaz. İlkay Bayrak’ı dışarı çıkarma talimatım yerine gelmediği için zabıta müdürünü görevden alıyorum. Toplantı düzeni sağlanamadığı için toplantının birleşimini kapatıyorum” dedi.

Tanju Özcan'ın talimatına uymayan Zabıta Müdürü Hakan Yılmaz, görevden alındı. Bu olay, Bolu Belediye Meclisi'nde yaşanan gergin atmosferin bir sonucu olarak değerlendirildi. İlkay Bayrak'ın soruları ve yaşanan olaylar, Bolu'da siyasi gündemi etkileyen bir konu haline geldi.


Editör: S. Duygu Demirel

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız