ÖZCAN'DAN 6 ŞUBAT MESAJI: "GÖRDÜĞÜM ACI TABLOYU ÖMRÜM BOYUNCA UNUTMAYACAĞIM"

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan “Asrın Felaketi” nin 1’inci yıl dönümü nedeniyle açıklama yaptı.

 ÖZCAN'DAN 6 ŞUBAT MESAJI: "GÖRDÜĞÜM ACI TABLOYU ÖMRÜM BOYUNCA UNUTMAYACAĞIM"
6.02.2024 - 13:46
Kaynak: Haber Merkezi

6 şubat 2023 tarihinde  meydana gelen ve “Asrın Felaketi” olarak anılan büyük depremin ardından 1 yıl geride kaldı. Yıldönümü nedeniyle açıklama yapan Özcan,  afet bölgesine ulaşan ilk belediye başkanlarından biri olduğunu ifade ederek, “Afet bölgesine ulaşan ilk belediye başkanlarından biriyim. Orada gördüğüm acı tabloyu ömrüm boyunca unutmayacağım. Yitirdiğimiz canların acısını yüreğimde hala yaşıyorum. Allah milletimize bir daha bu tür felaketler yaşatmasın.” dedi. 

 

6 Şubat 2023 Kahramanmaraş depremlerinin Türk milletinin yaşadığı en büyük felaketlerden olduğunu belirten  Özcan, “Ben afet haberini alır almaz bölgeye ilk giden belediye başkanlarındanım. Tam 3 kez bölgeye gittim ve depremin yıktığı tüm illeri günlerce dolaşıp, insanlarımızın yanında olmaya çalıştım. İlk depremin merkez üssü olan Elbistan’a ulaştığımda hayatım boyunca unutamayacağım bir tablo ile karşılaştım. Allah milletimize bir daha bu tür felaket yaşatmasın.” Şeklinde konuştu.


Editör: S. Duygu Demirel

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız