BAİBÜ Öğrencileri şehitlerimiz için yürüdüler

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrenci toplulukları tarafından Kuzey Irak'ta şehit düşen 12 kahraman asker için yürüyüş düzenlendi. Yürüyüşe yaklaşık 2 bin öğrenci katıldı. Üniversiteliler; yürüyüşte, dev Türk bayrağı açtı ve 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' gibi sloganlar kullandı. Polis ekipleri yürüyüş boyunca güvenlik önlemleri aldı.

BAİBÜ  Öğrencileri şehitlerimiz için yürüdüler
27.12.2023 - 17:16
Güncelleme 27.12.2023 - 17:25
Kaynak: Haber Merkezi

Yürüyüş öncesinde bir konuşma yapan BAİBÜ Türk Dünyası Topluluğu Başkanı Ahmet Güvenç, "Ülkemiz bu hafta içerisinde çok ciddi kayıplar yaşadı. Bu acı olaylar hepimizi derinden yaraladı. Buna binaen de en azından bir tepki oluşturmak için, şehitlerimizi unutturmayacağımızı ve teröre hiçbir şekilde geçit vermeyeceğimizi bu şekilde belli etmek istedik. Bugün burada üniversitemizde bulunan topluluklarla yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Tahmini 2 bin kişi var şu an burada. Son durağımızda 4 bin kişi civarında olmayı bekliyoruz" dedi.


Editör: E. Candan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız