Bolu mutfağını Batman’da temsil ettiler

BAİBÜ Bolu’nun mutfak kültürünü Batman’da temsil etti

Bolu mutfağını Batman’da temsil ettiler
20.11.2023 - 19:01
Haber Merkezi

Batman Valiliği tarafından “100 yılın aşı bin yılın kardeşliği” temasıyla 20-26 Kasım 2023 tarihleri arasında düzenlenen Batman Gastronomi ve Kültür Sanat Festivalinde BAİBÜ Rektörlüğü tarafından belirlenen bir ekiple temsil edildi.

Türkiye’nin yedi bölgesinden mutfak kültürünün sergilendiği ve büyük katılımla gerçekleşen festivalde Bolu mutfak kültürü ve yöresel ürünleri de sergilendi. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü tarafından oluşturulan özel ekipte Mengen Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Osman Çavuş başkanlığında Gastronomi Bölümü öğrencilerinden Önder Göktürk , İsmail Polat, Efe Yeşil ve Osman Kerim Kara yer aldı.

Etkinlikte Bolu’nun tüm ilçelerinden özellikle coğrafi işaret almış ürünler ve bu ürünlerden oluşturulan menüler sergilendi. Bolu kanlıca mantarı, Kıbrıscık pirinci, Mengen peyniri, Göynük bombay fasülyesi, Bolu keşi ve eriştesi, Gerede şakşak helvası, Bolu fındık şekeri, kızılcık tarhanası gibi ürünler tanıtıldı ve bu ürünler konuklara ikram edildi.


Editör: E. Candan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız