Bolu'nun adını kullandılar

Bolu’da devre mülk inşa edeceğiz diye sundukları hayali ev projelerini büyük şehirlerde vatandaşa satarak milyonlarca liralık vurgun yapan dolandırıcılar yüzlerce kişiyi mağdur etti.

Bolu'nun adını kullandılar
7.04.2022 - 12:09
Kaynak: Haber Merkezi

Bolu adını kullanarak hazırladıkları devre mülk projelerini İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde satışa sunarak haksız kazanç elde eden çete yüzlerce kişiden milyonlarca lira haksız kazanç elde etti. Yaklaşık 10 yıldır aynı yöntemi kullanarak vatandaşı dolandırdığı belirtilen çeteyi mahkemeye veren kişilerde haklarını alamadı. Abant Borvo Termal Bolu ismi ile onlarca vatandaşı dolandırdılar. Dolandırıcılar Bolu’dan ayarladıkları sahipsiz tarlalara Termal devre mülk projesi çizimi yaptırarak gayet profesyonel bir şekilde vatandaşların beğenisine sundu. Dolandırıcı çetesi, İstanbul merkezli “Abant Borvo Termal” ismi ile önce bir grup vatandaşı kandırdı. Sonrasında ise 3-4 kere şirket ismini değiştirerek aynı yerleri başka vatandaşlara da sattı. Aradan geçen 10 yılın ardından dolandırılan vatandaşlar İstanbul’da ayaklanarak hukuk yoluna başvurdu. Ancak 10 yıl önce aldıkları hayali termal devre mülkler ortada olmayınca, karşılarında herhangi bir muhatap da bulamadılar.

DOLANDIRMAYA DEVAM EDİYORLAR

Abant Borvo Termal adlı şirketin adı altında yüzün üzerinde kişiyi dolandıran üçkâğıtçılar zaman içerisinde üç farklı şirket kurarak aynı hayali çizimlerle devre mülk satmaya devan etti. 10 yıllık süreçte toplam 302 kişiye hayali devre mülk satan dolandırıcılar tek bir kişiye dahi devre mülk teslimatı yapmadılar. Devre mülklerini alamayan vatandaşlar İstanbul Çağlayan adliyesi önünde eylem yaptılar. Dava açtıkları halde haklarını alamayan vatandaşlar tabiri caiz iste isyan ettiler.

Adalet sarayı önünde, ‘Adalet istiyoruz’ sloganları ile sesini duyurmaya çalışan vatandaşlar, “biz iki lokma ekmeğimizden artırarak aldığımız bu yerleri daha teslim almadık 10 yıl geçti” ifadelerini kullandılar.


Editör: Y. Sıla Ceylan