Okulda telefon olmaz

  • 29.09.2022 16:27

Evladınızın okula telefon getirmesine gerek yoktur. 15 sene okula gittim. Telefon ile hiç işim olmadı. Telefon ile okula gelen öğrenciler başarılı olamaz. Her derste telefon toplama, dağıtma işiyle bizi uğraştırmayınız.
Evladınıza çok pahalı telefon almayınız. Öğrencilerin tümüne yakınında 10-25 bin TL'lik lüks telefonlar var. Bu cihazları iletişim için kullandıkları da yok. Sadece oyunlar, şebeklikler takip ediliyor. Aşağıda bir alıntı sunuyorum. Fransa’da ve İngiltere’de bir yıldır süren okulda cep telefonu yasağının sonuçları:
- Öğrencilerin sınav sonuçları hızla yükseldi.
- Dikkat ve konsantrasyonları arttı.
- Öğrenciler arasındaki öğrenme eşitsizliği azaldı.
- Siber zorbalık azaldı.
- Sosyal ilişkileri gelişti.
- Mutlular...
 
Lüks mal hastaları
Kullandığım telefon R.... marka. Yerli malı. 3 yıldır hiç hatasız çalışıyor. 1200 TL'ye almıştım. Şu anda aynısı 1800 TL. 57.000 TL'ye telefon alanlara çok güzel sözler etmek istiyorum ama alınanlar olur. Çok pahalı telefon ile yaşayanlarda zerre akıl yok diyorum. Bunlar "Hayat pahalı" diyemez. Cari açığın sebeplerinden biri de bu aymazlardır. Allah ıslah etsin.  Ülkeyi batıranlardansınız...
 
Altına para yatırmayın
Asla altın almayın. 10 yıl önce 1 gram altın 114 TL idi. Yani 57 dolar idi. Aradan 10 yıl geçti. Fiyat hala aynı yerlerde. Son 1 yıl boyunca 3-5 sığır ekonomi uzmanı "Altının gramı 3000 TL olacak, uçacak, fırlayacak" dedi durdu. Bu soytarılara inanmayın. Altın almayın. Dolar almayın.  
 
A tipi yatırım fonu ya da sağlam 10-20 çeşit hisse senedi alın.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız