WhatsApp'ı silelim mi?

  • 15.01.2021 00:00

 

 

Ne yaparsak yapalım bilgilerimizi ele geçirirler. Zira internetin merkezi ABD'de. İnterneti kullandığımız sürece, her bilgimiz ABD üzerinden yayılıyor.  

 

Buna komplo teorisi diyenlere sadece acırım. Maalesef 200 civarı üniversitemiz ve TÜBİTAK hala uykuda… 

 

30 yıldır günde 5-14 saat bilgisayar ile çalışıyorum. 35 kadar yazılıma (yazı, çizim, kodlama, yükleme, mizanpaj, grafik, endüstri, iletişim vb.) işim düşüyor. Şu an bilgisayarımda bunların hepsi kurulu. Yazılımları çalıştırmak için çok pahalı makineye de gerek yok. 10 yıllık olan aygıt her işimi görüyor.  

 

5-20 bin TL ödeyip bilgisayar alanları da pek makul görmüyorum. Ortalama bir insanın tüm işlerini 1500-3000 TL'lik bir aygıt görür.  

 

Tablete boşuna para vermeyin. Bunlar sadece sizi oyalar. Klavyesi olmayan cihazları elinizden çıkarın.  


10-11-13-14-15 inch ekranlı bir makine her işinizi görür. Reklamlara, bilgisayar dergilerine hiç inanmayın. Onlar sizin soyulmanıza aracılık ederler. 

 

WhatsApp, Telegram, Viber, Messenger vb. gibi uygulamaların hepsi Harvard mezunu beyaz Amerikalıların yani elit çocuklarının ya da kripto Yahudilerin kontrolü altındadır.  

 

Yalan, hurafe, uydurma, masal diyenler olabilir ama önde gelen internet sitelerinin tümü Yahudilerin elindedir. Müslümanlar birbirini yemekle meşgul olduğundan gelişme yarışından koptular. 1000 yıldır sadece laf üretmekle meşguller. 57 İslam ülkesinin yıllık makale, patent, buluş sayısı 6,5 - 7 milyonluk İsrail’den azdır. Tüm Müslüman ülkelerin yıllık üretimi İtalya veya Almanya kadar değildir. 

 

Peki o halde ne yapalım? 

İletişim yazılımları üzerinden kimlik bilgilerinizi, annenizin kızlık soyadını, parmak izinizi, göz resminizi iletmeyin. Bunu yaptığınız zaman sıradan vatandaşa bir şey olmaz. İstihbarat örgütleri sıradan, önemsiz, sade vatandaşı neden takip etsin ki? 

Çocuklarınızın yazılım, kod, kodlama, bilgisayar dillerini öğrenmesini sağlayınız. “Kulağıma su kaçarsa orucum bozulur mu”  diye düşündüğümüz sürece ezilip soyulacağız.  

Hiçbir şekilde Türk malı olmayan eşya almayınız. Bu kaideyi her sektörde uygulayınız. İğneden ipliğe yerli malı kullanınız. Her ürünün yerlisi var artık. 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Çok Okunanlar

Ganire Paşayeva hayatını kaybetti

Ganire Paşayeva hayatını kaybetti

  • 29.09.2023

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız