Medikal uzmanı

  • 25.05.2020 00:00

 

Topçu, popçu, köçek tayfasının düşük profillilerini çoğunluk tanır. Ama bu ülkenin milyonlarca dolarlık döviz kaybını önleyen, katma değer oluşturan, alın ve beyin teriyle yaşayan değerli insanları bilen çok azdır.


TV’leri ve medyayı istila etmiş olan yeteneksizler bizim sırtımızdan yağ-bal içinde yaşarlar. 300 yıldır onları lüks içinde yaşatmaya devam ediyoruz. Bu çarpık yapı sona ersin artık diyen de yok.


Yavuz Gendigelenoğlu Bey elektrik, elektronik, mekatronik, bilgisayar ve medikal alanlarında çok değerli işler yapan üretici ve rol modeli bir insanımızdır.


Meslek lisesinin ardından üniversiteyi de elektronik ile alakalı okuyan Yavuz Bey 35 yıldır gece gündüz bu ülke yükselsin diye çalışır.


90’lı yıllarda Bolu’da özel sektörde çalıştı. Ardından kendi işyerini açtı. Ancak küçük şehrin altyapısı, pazarı, AR-GE ortamı, üretimsiz hali, çelmeler ve hasetliklerden usandığı için 2 binlerden sonra İstanbul’da ticari ve endüstriyel çalışmalarını sürdürmeyi tercih etti.


Halen medikal sistemler üzerine çok değerli projeleri, üretim faaliyetlerini, tasarımları yürütmeye devam etmektedir.


Kendisini 30 yıldır tanırım. Aramızda ticari bir irtibat yoktur. Bu yazıyı çıkar sağlamak için yazmış da değilim. Amacım çok kıymetli insanların bilinmesini, örnek alınmasını, desteklenmesini sağlamaktır.


Beni ara sıra telefonla arar. Bu ülkenin daha iyi noktalara yükselmesi için neler yapılabilir eksenli hasbihaller ederiz. Bu insanın sürekli yenilik, proje, ekonomi düşünmesi beni hep imrendirmiştir.


Ülkemizde icat çıkaran, ülkeye çivi çakanlar yüzde 99 oranında engellenir. Bu topraklardan kaçıp gitmesi için her yöntem denenir.


35 yıldır tıbbi sistemler üzerine çalışan Yavuz Bey’e bugüne kadar bir Allah’ın kulu “Kutlarız. Bir desteğe ihtiyacınız var mı? Projeniz nedir?” diyen olmuş değildir.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız