Yerel değerlere sahip çıkan eğitimci

  • 7.05.2020 00:00


Bazı insanlar mesai kavramını hiç kale almaz. Sıradan devlet memurluğu yapmaz... Haftanın 7 günü nasıl daha nitelikli işler yapabilirim diye didinir durur. Sadece sorumlu olduğu alanda değil, toplumsal, sosyal, kültürel her türlü çalışmaya omuz verir.

Devrek ilçesinde el sanatlarını tanıtmak, üretimi artırmak, turistik hareketliliği büyütmek için büyük bir alanda mükemmel mimariye sahip dükkanlar, yöresel ürün satış yerleri, yiyecek sunum merkezleri, köy evi, baston müzesi vb. bulunan kocaman bir kompleks açıldı.

Burada yer alan müzede Avustralya'dan, Afrika'dan, Amerika'dan ve Avrupa'dan gelmiş baston örnekleri de var. Bu mükemmel ortamı mutlaka görmelisiniz.

Tamamen gönüllü, idealist, vatansever insanların çabalarıyla ortaya çıkan bu güzel ortamı www.bastonpark.com adlı siteden de inceleyebilirsiniz.

Bugün "yöresel, kadim" değerlerin yaşatıldığı bu tesiste biraz vakit geçirdim. Komleksin elektrik enerjisi ihtiyacını güneşten karşılayabilir miyiz diye maliyet de çıkardık.

Devrek ilçesinin önünü açacak bu projede bir çok eğitimcinin emeği var. Bu yapıyı organize eden idealist ve rol modeli eğitimcimiz ise Sayın Hüseyin Okay Bey'dir.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız