Ambarcı…

  • 11.03.2020 00:00

 

Bolu’nun çok tanınan simalarındandır. 30 yıldır aynı işi yapar. Ata mesleğini bıkmadan devam ettirir.

Kendisiyle ticari bir işim yok. O nedenle rahatça cümleler kurabilirim. Bolu’da yaşayan 175 bin insan arasında en hoş sohbet insanların seçimi yapılmış olsa ilk 10’a kesinlikle girer. Onunla 24 saat sohbet etseniz bile asla sıkılmazsınız.
 
Okan’ı 1982 yılından beri tanırım. Aynı meslek lisesinde okuduk. Sınıfımız da aynıydı. 50. Yıl Ortaokulunu bitirmiş olduğu için İngilizce’yi ulema gibi bilirdi. Biz daha "This is a book" diyemezken Okan İngilizce ile mektup yazabiliyordu.
 
Okan’daki meslek ahlakı son derece yüksek olup rol modeli olacak düzeydedir. Keşke liselerimiz ve üniversitemiz O’nu bir gün davet edip çalışmanın, alın terinin değerini anlattırsa…
 
 
 
Günümüzde topçu, popçu, manken tayfasının hayatı her gün gözümüze sokulduğundan gerçek üreticileri tanıyamadan bu dünyadan ayrılıp gidiyoruz.
 
Bolu’da Güven Ambarı adlı şirketi on yıllardır ustalıkla çekip çeviren Okan Gökmen benim gözümde gerçek bir değerdir.
 
Yılda birkaç defa sırf sohbetini dinlemek için yanına uğrarım.
 
Ülkemizin değerli insanlarını öldükten sonra övmenin bir faydası yoktur. Önemli olan bu dünyada iken kaliteli, nitelikli, çalışkan insanları örnek göstermektir.
 
Ali Özdemir
 
Eğitimci-Yazar-Yayıncı
 
0505 220 83 85
 
www.aliozdemir.net

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız