Ruhsal bozukluk...

  • 15.01.2020 00:00

2 yıl kadar önce X kurumunda çalışıyordum. Y şahsının ruhsal bozuklukları olduğunu tespit ettim. Bir kaç kez ikaz ettim. Hep ters cevaplar verdi.

***
Durumu üst makamlara ilettim. İnceleme başlatıldı. Eğitimcilik yapamayacağı yönünde belge düzenlendi.
***
Bilahare, Y adlı şahıs A kurumuna memur olarak tayin edildi. Bir kaç ay sonra orada da maraz çıkarınca B kurumuna memur olarak verildi. Burada da dert olunca C okuluna memur olarak yollandı.
***
Çok ağır ruhsal sorunlarla boğuşan Y adlı şahıs bir kaç gün önce bir öğrencinin kafasına demir çubuk ile vurdu.
***
İstatistiklere göre ülkemizde ağır ruhsal sorunları olan insan sayısı yüzde 0,5 - 1 arasında seyrediyor. Bazı hekimler ruhsal sorun ile karşısına gelenlere hemen antidepresan ilaçlarını yazıp yolluyor. Bu ilaçlar tıpkı uyuşturucu gibi bağımlılık yapıyor. Kişi ilacı kullanmayı kesince ne yaptığını, ne konuştuğunu bilemez oluyor.
***
İleri derecede ruhsal sıkıntıları olan kişilerin insanlarla birebir iletişim halinde olunan iş yerlerinde çalıştırılması her zaman potansiyel tehlike arz etmektedir.

Bu tür insanlara karşı dikkatli olunması için bu yazıyı iletiyorum.


Ali Özdemir
www.aliozdemir.net 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Çok Okunanlar

Ganire Paşayeva hayatını kaybetti

Ganire Paşayeva hayatını kaybetti

  • 29.09.2023

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız