Her öğretmen en az bir kitap yazabilir, yazmalıdır...

  • 12.12.2019 00:00

Türkiye'nin, dünyanın incisi olduğunu düşünüyorum. Bu topraklar gezegenin en modern 10 ülkesi arasında yer alacak kapasiteye sahiptir.


Ülkemizde 1 milyon civarında öğretmen var. Bunların meslek yaşamlarında en azından 1 kitap yayınlaması teşvik edilmelidir. 

Yazılan kitabın türü önemli değildir. Bu eserler her yıl MEB tarafından etüd edilmeli, nitelikli olanlar kağıda basılı olarak, az nitelikli olanlar ise e-kitap olarak yayımlanmalıdır.

Kitap yazan öğretmenler her bakımdan ödüllendirilmelidir.

Bir kişi kitap yazmaya başlayınca en az 100-200 kitabı okumak, incelemek durumunda kalır. Bu da "çarpan etkisiyle" daha bilgili eğitimci zümresinin doğmasına sebep olur.

30 yıllık öğretmenim. Amatör bir ruhla 50'den fazla kitap yazdım. Bunu ben yapabiliyorsam, her öğretmen yapabilir diye düşünüyorum.

Teknolojik imkanlar çok genişlemiş ve ucuzlamıştır. Bir kitap yazmak ve basımını yapmak basit bir iş haline gelmiştir.

Tüm öğretmenlere deneyimlerimi, önerilerimi 1 Kuruş talep etmeden yazılı ve görüntülü olarak sunabilirim. Bu projede gönüllü olarak yer alabilirim...


Ali Özdemir
0505 220 83 85
www.aliozdemir.net    
aozdemir53@hotmail.com

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız