Değerli İnsanları Tanıyalım…

  • 6.02.2019 00:00

 

Bu toprakların aydın / münevver / entelektüel tabakası arasında hoş olmayan bir “haset, kayırma, ezme, yok sayma, dışlama, küçümseme” hastalığı vardır.

 
Yazdıklarıma komplo teorisi diyebilirsiniz ama ben yine de ifade edeyim. Son 200-300 yıldır kültürel dünyamız gizli bir kastın eline geçmiştir. Yani ne okuyacağımıza, nasıl düşüneceğimize, nasıl yaşayacağımıza onlar karar verir.
 
TV, web, gazete, dergi ve kitap dünyası bunların elindedir. Hiçbir yeteneği olmayan, iki lafı bir araya getiremeyen, diplomaları hep sabun köpüğü olan bir takım tipler karşımıza aydın, düşünür, entelektüel, iyi yazar olarak sürülür.
 
Türkiye yayıncılık sektörünü on yıllardır elinde tutan ayrıcalıklı klik, yeteneksiz birisi kitap çıkardığında tüm mecralarda aşırı bir reklam yaparak bunların eserine (?) müşteri toplar. 
 
Orhan Pamuk, Elif Şafak, Canan Tan, Ayşe Kulin vb. gibi kişiler dünyanın en saçma, en faydasız kitabını da çıkarsalar yüzbinlerce satış yaparlar. 
 
Siyah Türk olarak tabir edilen, Anadolu’nun gariban okullarında öğrenim görerek, tırnaklarıyla kazıyarak bir yerlere gelen, eserler üreten insanları egemen / hırsız medyada görmek mümkün değildir.   
 
Bu insanlardan birisi Metin Köse’dir. Bu kişiyi çevremdeki bir çok insana sordum. Hepsi de “Adını duymadık” dediler. Halbuki Metin Köse 10 Orhan Pamuk edecek kalibrededir.
 
Sayın Köse’nin en son olarak yayınladığı “Hep Sıfır Aldığım Dersten Nasıl 100 Aldım?” adlı kitabını 82 milyon insanımızın okuması gerek diye düşünüyorum.
 
Klasik bir laftır: “TV bağımlısıyız. Kitap okumayız.” Sayın Köse’nin son kitabını okuyun, bir çok konuda daha başarılı, azimli ve farklı düşünen birisi olacaksınız.
 
Not: Metin Köse Bey ile akraba değilim, yakın dost değilim. Sadece bir gerçeği sergilemek istedim.
 
Ali Özdemir
www.aliozdemir.net
0505 220 83 85
Eğitimci-Yazar

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Çok Okunanlar

Ganire Paşayeva hayatını kaybetti

Ganire Paşayeva hayatını kaybetti

  • 29.09.2023

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız