2017 yılında hisse senetleri getiri sağlar mı?

  • 21.02.2017 00:00

 

Önce vaziyeti aktarayım: Yabancı turist sayısında azalma var. Her malda fiyatlar yükseldiği için tüketim miktarı azaldı. İthal malların satış oranı düştü.   

Bu veriler ışığında ülkemizdeki şirketlerin tümünün cirosunun, karının azalacağını, yeni yatırımlardan kaçınacaklarını görebiliriz.

Kazancı azalan şirketlerin ortaklarına dağıtacağı kar payı (temettü) da düşecektir.

İstanbul Borsasında hisse senetleri işlem gören şirketlerin yüzde 90’ının bu yıl çok kazanç sağlayamayacağını dile getirmek mümkündür.

Kurumsallaşmış, ustaca yönetilen, sahipleri güvenilir, son 10-20 yıllık getiri performansları iyi olan şirketler bu yıl da ortaklarına zarar vermeyecektir.

Bu şirketler hangileri derseniz “yönlendirme yapıyor” diyenler olacağı için buraya yazamıyorum. İyi şirketleri anlamak zor değildir. Şirketin hissesinin son 10 yıllık fiyat değişim grafiğini açınız. Sürekli yukarıya doğru bir gidiş söz konusu ise o şirkete ortak olabilirsiniz.

 

 

Ali Özdemir

www.aliozdemir.net

0505 220 83 85

aozdemir53@hotmail.com

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Onur Ustaoğlu
    Onur Ustaoğlu
    6.10.2012 01:11

    Peki, Nermincim dediklerine katılıyorum ama söylermisin bana boluda benden ve senden başka kim konuşuyo engellilerin sorunlarını Başörtüsü sorununu herkes konuşuyo ve o iş bence sadece bir sorun birilerinin iki dudağı arasında zaten bence onlar çıkarıyor sorunu !!! Engelliler yasası ertelendi Boluda bunu kim yazdı ben ve sen başka konuşmadı hatta bolunun bülbülleri bile sustu şimdi söylermisin bana başörtüsü hakkında bu kadar sert konuşanlar 3.aralık dışında engelliler için ne yapıyor? sen beni Anladın Kardeşlerin en güzeli burda daha fazla konuşturma beni :)

Çok Okunanlar

Ganire Paşayeva hayatını kaybetti

Ganire Paşayeva hayatını kaybetti

  • 29.09.2023

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız