Hangi dizi izlenir?

  • 18.08.2016 00:00


Özel TV’ler 1990’dan sonra hayatımıza girdi. 25 yıllık süreçte önde gelen 5 kanal her yıl 4-5 diziyi piyasaya sürdüler. Yani yılda ortalama 25, 25 yılda ise 600 kadar dizi önümüzden geçip gitti.

600 dizinin senaryolarını yazanları, çok izlenilenleri, çok sansasyon oluşturanları oturup incelediğimizde, güzel kadınların, kadınsı-yakışıklı (metroseksüel) erkeklerin, lüks mekanların, kavga-dövüşün, gösterişin, şatafatın, erotizmin, seksapelin, ahlak dışı yaşantının, Amerikan tipi yaşantının ön plana çıkarıldığı / empoze edildiği dizilerin çok seyirci çektiğini görüyoruz.

Sosyologların, cinsel bilgi veren uzmanların, medyayı elinde tutan kripto Yahudi otoritelerin yazdıklarına ve söylediklerine göz attığımızda hep şunu görürüz: Türkler cinsel içerikli eğlenceliklere düşkündür. Toplumun büyük bölümü eğitim bakımından altlardadır. Evlerde kitaplık yoktur. Gazete, dergi, kitap alınmaz. Ailenin ortak eğlencesi TV’dir. Onlara bol olaylı bir haber bülteni, arkasından aşk-meşkli bir dizi sunduk mu iş tamamdır… Gelsin paralar…

Ne yazık ki sadece biz de değil dünya üzerindeki 200 kadar ülkenin 180 kadarında açlık, fakirlik, ahlak düşüklüğü, seks içerikli yayınlara aşırı merak, avamlık, vasatlık zirve yapmış durumdadır.

Bilimle, sanatla, edebiyatla, üretimle, teknolojiyle, AR-GE ile ilgilenen, katma değer üreten kitleler gün geçtikçe azalıyor.

Tükettiğinden çok üreten insanlarımızın sayısının artması gerekiyor.

- Arada bir yoklayan depremler

- Ayrılıkçı PKK terörü

- Devleti ele geçirmeye çalışan sapkın tarikatler

- Kayıt dışı ekonomi

- Yerli sanayide katma değeri yüksek mallar üreteme

- Lüks tüketim merakı

- Yanlış beslenmenin getirdiği sağlık sorunlarından kaynaklanan tedavi giderleri

- Plansız nüfus artışı

- Yerli sermayenin yetersiz olması nedeniyle dış kaynaklara muhtaç olma

- Altın, döviz, bina gibi ölü yatırımlara para dökme vb. gibi engelleri aşamadığımız için ileri ülke olma yolunda geri kalıyoruz.


Teknolojik geri kalma bizleri “Recep İvedik” seviyesinde aynı konuları izleyip uyumaya sevk ediyor.


Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Cahit ŞENER
    Cahit ŞENER
    28.08.2012 11:06

    Çok güze bir noktaya temas etmişsin seni kutlarım. Çokkişide ALLAH korkusu kalmamış ,haram helal bilen yok ALLAH sonumuzu hayrellesin.

Çok Okunanlar

Ganire Paşayeva hayatını kaybetti

Ganire Paşayeva hayatını kaybetti

  • 29.09.2023

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız