Yıldırım Oflaz kardeşime…

  • 25.03.2016 00:00

Mekanın Cennet olsun. Yakınlarına sabır diliyorum. Kıbrıscık insanı cesurdur. Vatanseverdir. Devletine bağlıdır. Bizleri onyıllarca yanlış lanse ettiler. Olumsuz insan tiplemesine örnek gösterdiler. “Siz zaten o görüştensiniz” dediler. Bu konuda zaman ve mekan belirterek izahat da yapabilirim. Başka bir yazıda bu konulara genişçe girerim.

Şehidimiz bizi çok üzmüştür. Kıbrıscık’ın Bölücekkaya Köyündenim. 23 köyün tümünün yapısını, kültürünü bilirim.

Her ilde, ilçede, köyde iyi ya da iyi olmayan insanlar vardır. Ancak Kıbrıscık insanı bir başkadır. Okula gitmeyenleri bile bilgece konuşur. Yaşlıları bir konuşturun. Çok berrak teşhisler koyarlar.

Son 40 yıldır ilçemizin ekonomisi, kültürü, toprağı, dağı, taşı geri gidiyor. Yetkililer Kıbrıscık ilçesinin dağlarına kış turizmi tesislerinin açılması için daha çok çaba göstermelidirler.

Kıbrıscık doğumlu onbinlerce insan Türkiye’nin her tarafına dağılmış durumdadır. Tümü bilgisiyle, görgüsüyle, üretkenliğiyle rol modeli durumundadır.

Bizler 1 metre karlı yolları yürüyerek, kuru ekmek yiyerek okuduk. Bu memleket için her şeyimizi feda etmeye her zaman hazırız.

 

Ali Özdemir - Zonguldak

www.aliozdemir.net

0505 220 83 85

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Çok Okunanlar

Ganire Paşayeva hayatını kaybetti

Ganire Paşayeva hayatını kaybetti

  • 29.09.2023

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız