Bilgili, kültürlü insanlar ne okuyor?

  • 14.01.2016 00:00

“Ukala, çok bilmiş” demeyiniz. Sadece bazı tespitlerimi aktaracağım. Hasbelkader 30 yıldır gazete, dergi, web sitesi gibi mecralara çeşitli konulardaki yazılarımı gönderiyorum. Bugüne kadar 2000 kadar yazım medyada yer buldu. Bazı yazılarım başka isimler altında yeniden yeniden yayınlanmakta. “Örneğin Türkçe mi konuşuyoruz? Dilimiz nereye gidiyor?” başlıklı yazım 10 kadar kişi tarafından kendi yazısıymış gibi çeşitli yayın organlarına gönderilmiş durumda.

İnternetin yaygınlaşmasıyla hangi yazımın kaç kişi tarafından görüldüğünü de ölçebiliyorum. “Kitap yazmak istiyorsanız bu yazıyı okuyun” başlıklı makalem 5 farklı mecrada yaklaşık 200 bin kişi tarafından okundu. Yüzlerce kişi bu yazıyla ilgili olarak e-posta ya da telefon ile tarafıma ulaşıp ek sorularını iletti.

Gerçekten bilgi veren, pencere açan, yol çizen yazıların okunma seviyesi ne yazık ki yeterli değil. Popçu, topçu, köçek, düzenbaz, dizici, magazin figürü kişiler hakkında yazılmış saçma yazıların onbinlerce kişi tarafından okunduğunu görmek insanı karamsarlığa itiyor.

Bilim, teknoloji, ekonomi, sanat, edebiyat ile ilgili yazılar maalesef pek okur bulamıyor. 20 yıldır kitap yazıp yayınlıyorum. Eserlerim bir çok insana ulaştı. Yayıncılarım benden fal, burç, rüya tabirleri, şifalı otlar, yemek gibi eften püften konularla ilgili kitaplar yazıp getirmemi istiyorlar. Teknik içerikli eserler yayıncılara para kazandırmaz oldu…

Böyle bir ülkede ilerleme, medeniyet, ahlak, bilim gelişir mi dersiniz?

 

Ali Özdemir

Eğitimci - Yazar – Yayıncı

E-posta: erdemyayinevi@yandex.com

Web: www.aliozdemir.net

Tlf.: 0505 220 83 85 BOLU

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Erdal Serim
    Erdal Serim
    8.07.2012 10:54

    Değerli Şefim Halit Usta Seninle Çalısmakdan onur gurur duyan bir çalışma arkadaşın olarak ben Erdal SERİM İnsanın içindeki haset etme ve kıskanma duygusu çığrından çıkmaya başladığı zamanlarda kendisine ya da karşısındakine zarar vermekten zerre kadar imtina etmez hale gelebiliyor. Gözü kararıyor, içindeki hırsı dizginleyemiyor.tarif süper olmuş...

Çok Okunanlar

Ganire Paşayeva hayatını kaybetti

Ganire Paşayeva hayatını kaybetti

  • 29.09.2023

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız