Yedek parça

  • 4.11.2014 00:00

 

 

Türkiye’nin önde gelen otomotiv firmalarından X marka bir aracın arka kapısı ve fitilinin değişmesi icap ediyordu.

 

Aracı 15 gün önce yetkili servise bıraktım. Servisteki ilgililer parçaların siparişini verdiler. Ancak teknoloji ve hız çağında 2 basit parça hala temin edilemedi.

 

Firmanın ilgili birimlerine e-posta yollayarak onarımın bir an önce yapılmasını talep ettim. Doğru düzgün bir cevap veren olmadı.

 

Çaresiz kalınca durumumu büyük medya kuruluşlarına bildirmek zorunda kaldım. Aradan birkaç saat geçti. Firmanın üst yöneticilerinden telefonlar gelmeye başladı.

 

Medyaya durumu arz etmem ilgilileri titizleştirmişti. “Efendim aracınızın parçaları elimizde yok. Yurtdışından tedarik etmeye çalışıyoruz. Size geçici olarak bir araç verelim” cevabını verdiler.

 

Koskoca otomotiv firması basit bir kapıyı ve izolasyon fitilini 15 gündür temin edemiyordu.

 

Gösterişli reklamlar yaparak müşterilere aracı satan devasa firma parça temini konusunda yetersiz kalıyorsa vay halimize.

 

Parayla rezil olmak diye sanırım buna deniyor…

 

ISO, CE, TSE belgelerinin olduğunu söyleyen, ürettiği araçların kalitesi konusunda yağlı laflar eden bir firmanın hız çağında iki parçayı temin edememesi çok garip…

  

Sonuç olarak sattığı aracın yeterli sayıda yedek parçasını stoklarında bulundurmayan bir firmanın bu tutumu markaya olan güvenimi sıfırladı.

 

Parçanın ne zaman geleceği bile net olarak belirtilemiyor. Bir Avrupa ülkesinden Türkiye’ye uçak ile 3-4 saatte ulaşmak mümkün… Buna rağmen ağırlığı 50 kiloyu bile bulmayan iki basit parça sağlanamadı…

 

Taşıt alırken yedek parça temini konusunda titizlik göstermeyen firmalardan uzak durmak gerekiyor. Ülkenin en büyük otomotiv firmaları arasında ilk beşe giren bir kurumun hizmet kalitesini dikkatinize sunuyorum.

 

Tepki göstermeyen, hizmet kalitesizliğine itiraz etmeyen bir toplum olmaktan dolayı hep zarar görüyoruz.

 

Bu firma kimdir diyenlere ne yazık ki marka veremem. Zira hukuksal olarak zarar verici girişimleri olacaktır. Sadece herkesin bildiği bir marka olarak ifade edeyim.

 

Ali Özdemir

www.aliozdemir.net

www.facebook.com/erdemyayinevi

aozdemir53@hotmail.com

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Çok Okunanlar

Ganire Paşayeva hayatını kaybetti

Ganire Paşayeva hayatını kaybetti

  • 29.09.2023

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız