Kavga, çekişme, dedikodu bizi aşağı çeker

  • 29.09.2014 00:00

 

Türkiye'nin en küçük ilçelerinden olan Kıbrıscık'ın idealist, sosyal sorumluluk sahibi, üretken, içinde yaşadığı toplumu seven, parazit gibi yaşamak istemeyen, kahvehane köşelerinde paslanmayı tercih etmeyen, gençlere yol çizme gayesini güden 10 kadar insanımız tarafından kurulmuş olan Kıbrıscık Spor Kulübü Derneğine tüm hemşehrilerimizin ve spor severlerin destek olması lazımdır.

 

Yaklaşık 8 yıldır Bolu'nun çocuklarına ve gençlerine sosyalleşme, zinde olma, özgüven geliştirme konularında destek olan, her yıl 200'ün üzerinde evladımıza kucak açan derneğimiz 3-5 çalışkan yöneticimizin fedakarlıkları sayesinde ayakta durmaktadır.

 

Lafa gelince atıp tutan bir çok hemşehrimiz iki haftada bir Karaçayır Spor Kompleksi içinde yer alan sahada yapılan karşılaşmalara gelip destek olmaya üşenmektedir. Üniversiteyi bitirmiş, kültürden, sanattan, sosyal değerlerden haberdar olan bireylerimiz bile derneğe uzak durmakta, burun kıvırmaktadır.

 

Kıbrıscıklı olduğunu söyleyen ancak hiç bir sosyal etkinliğe katılmayan hemşehrilerimize teessüflerimi iletiyorum. Derneğin yöneticileri ve üyeleri asla bu işten bir maddi kazanç elde ediyor değildirler. Aksine her üye kendi gücü oranında parasal katkılar yapmaktadır.

 

BAL'da Bolu ilini temsil eden Kıbrıscık Spor bu kategorideki en gariban kulüp durumundadır. Milyonluk servetler içinde yüzen, uyduruk kaydırık oluşumlara yüzbinler döken kimi insanlarımız spor yapan gençleri görmezden gelmektedir.

 

Bir de derneğin aciz, güçsüz, ilkesiz, idealsiz kalması, dağılması için yapılan dedikodular can sıkıcı olmaktadır. Bu derneği ayakta tutan hiç kimse parasal çıkar peşinde değildir. Bu yönde sözler edenler edepsizlik etmektedirler.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız