MISIR

  • 15.08.2013 00:00

Mısır halkının üçte biri açlık içinde, mezarlıklardaki barakalarda yaşamaktadır. Üniversite mezunu olanların bile aylık geliri 100 Dolar dolayındadır. Bu topraklarda demokrasi yok. İnsan hakları yok. Özgürlükler yok...

 

ABD ve İsrail'in dostu olan Hüsnü Mübarek dış güçlerin ittirmesiyle kısa süre önce devrildi. ABD'nin kuklası olmuş, şatafat içinde yaşayan askerler yönetime el koydu. Arkasından seçimler yapıldı. Mursi kazandı. Mursi'nin politik söylemi ve icraatları hoşa gitmeyince halk yeniden kışkırtıldı. Askerler yönetime tekrar el koydu.

 

Sonuna kadar ABD yanlısı / kuklası olan Suudi Arabistan, Katar, Kuveyt gibi ülkelerin yönetimleri darbecileri alkışladılar.

 

Mursi yanlıları darbecileri protesto etmeye başladı. Emperyalist güçlerden destek alan, onların emirlerini yerine getiren askerler Mısır halkını öldürmeye / katletmeye başladılar.

 

Katliam yapan kukla askerleri protesto ediyorum.

 

Mısır'ın gariban insanları son 40 yıldır ekmeklerini kukla ama zengin Arap ülkelerinde, AB ülkelerinde arıyorlar. Petrol zengini Arap ülkeleri son 10 yıldır Uzak Doğu ülkelerinden getirdikleri insanları daha düşük maaşlarla çalıştırmaya başladılar. Bu nedenle Mısır'ın garibanları iş bulamaz olup sefil ülkelerine döndüler.

 

Dünya üzerinde 57 tane Müslüman ülke var. Bunların hemen hemen yüzde 90'ı açlık, yoksulluk, cahillik, sömürü, işsizlik, itilmişlik içinde yaşıyor.

 

1.5 milyar Müslüman'ın yıllık üretimi 60 milyonluk İtalya'dan daha az. Yine bu devasa kitlenin yıllık bilimsel makale, patent, buluş sayısı 7 milyonluk İsrail'den daha az.

 

Müslümanların uzay araştırma merkezleri yok. Okyanuslarda dolaşan araştırma gemileri yok. Dünya çapında satılan ürünleri / markaları yok.

 

1800'lü yıllardan itibaren acımasızca Arap coğrafyasına saldıran İngiltere, ABD, Fransa, Almanya, Belçika, Hollanda, İsveç, Rusya vb. gibi ülkeler madenleri, ormanları, tarlaları, ırmakları dibine kadar sömürdüler.

 

Bugün dünyanın en gelişmiş 10 Batı ülkesi Arap coğrafyasını hala sömürmeye devam ediyor. Çıkarılan petrolün sadece yüzde 7-10'u Araplara bırakılıp gerisine el konuluyor.

 

Önümüzdeki 50 yıllık süreçte de Arap ülkelerine demokrasinin, adaletin, insan haklarının, barışın, huzurun gelmesi çok zor görünüyor.

 

Toplum olarak Arap ülkelerinin durumundan çıkaracağımız çok ders var. 

 

Ali Özdemir

Tlf.            : 0505 220 83 85

Web         : www.aliozdemir.net

E-posta    : aozdemir53@hotmail.com

Facebook : www.facebook.com/ERDEMYAYINEVI

Twitter     : www.twitter.com/aliozdemir_net

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • bolulu güzel demiş
    bolulu güzel demiş
    31.12.2011 12:17

    bu zor ve üzüntü verici durumdan yararlanmak isteyen bazı kişiler, mihraklar, FİTNE ve FESAT odakları bu durumu fırsat bilerek Cemaatimiz adına fikir beyan etmekte, diğer Cemaatleri ve idarecileri rencide edecek yanlış ve YALAN beyanlarda bulunmaktadır.... eee sen niye bööyle yaptın hacıı eskisi gibi mühür yok elinde, yan gel yat osman devrin bitti dimi

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız