MİCROSOFT WİNDOWS DEĞİL TÜRK PARDUS KULLANALIM

  • 4.06.2012 00:00

 

ABD’nin küresel çaptaki büyük şirketi Microsoft 1990’lı yılların başından beri kanımızı emiyor.

Windows 3, Windows 95, Windows 98, Windows 2000, Windows XP, Windows Vista, Windows 7 gibi sürümlerle milyarlarca dolarımızı çalan Microsoft firmasının işletim sistemi yerine yerli malımız olan Pardus’u öğretelim, öğrenelim.

www.pardus.org.tr adlı web sitesinden parasız olarak indirilebilen işletim sistemini kullanan sayısı arttıkça zenginleşeceğiz.

Finlandiyalı bilgisayar mühendisi Linus Torvalds tarafından temeli atılan Linux işletim sistemi üzerine inşa edilen Türkçe yazılımımız Pardus’un yayılmasını küresel çeteler sinsice engellemektedir.

Öğrencilere dağıtılacak milyonlarca tablet bilgisayar Pardus işletim sistemi kurulmuş olarak sunulabilirse hem maliyetler düşecek hem de paramız dışarıya kaçırılamayacaktır.

Dağıtılacak olan 17 milyon tablete kurulacak Pardus en az 1.7 milyar dolar tasarruf edilmesini sağlayacaktır.

Dünyada adeta tekel oluşturan Microsoft firması hemen hemen her yıl yeni (?) bir işletim sistemi sunarak müşterilerini soyuyor.

Devletimizin yerli yazılımları destekleme politikası olmadığı sürece soyulmaya devam edeceğiz.

www.aliozdemir.net

KKTC

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Çok Okunanlar

Ganire Paşayeva hayatını kaybetti

Ganire Paşayeva hayatını kaybetti

  • 29.09.2023

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız