LOKMA SATAN KANSER DERNEĞİ

  • 7.05.2012 00:00


Sana ne kardeşim hangi derneğin ne faaliyet yaptığına diyebilirsiniz. Ama ortada toplumun genelini ilgilendiren bir durum var.


Kanser Hastalarına Yardım Derneği’nin gönüllü ya da ücret karşılığı çalışan elemanları şehrin çeşitli yerlerine açtıkları tezgahlarda un, şeker, yağ kullanarak lokma pişirip satıyorlar. Elde edilen parayı da derneklerine veriyorlar.


Çağımızın en çok can alan dertlerinden biri kanser. Uzmanların açıkladığına göre, dengesiz beslenme, sigara, alkol, şeker, un, tuz, hareketsizlik, gam-keder (stres), kömür dumanına maruz kalmış kebaplar, kapalı otamda yetiştirilmiş hayvanların etleri, yüksek manyetik alanlar kanseri tetiklemektedir.


Kanserle mücadele etmek üzere kurulmuş olan bir derneğin üçü de kanseri tetikleyen maddelerden yapılmış lokma satması bana çok manidar (garip) geldi.


Sigara sağlığa zararlıdır diyen bir kişinin sigara ikram etmesi nasıl garip ise, kanser derneğinin lokma satması da bence garip.


Hani, deveye “Boynun niye eğri demişler” o da “Nerem doğru ki” demiş ya. İşte vaziyet bu.


Bu çelişki nerede yaşanıyor diye soruyorsanız bence mekanın hiç önemi yok. Herhangi bir yer olabilir. Önemli olan tutarsızlığı ortaya koymaktır.    

KKTC

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız