Cuma Camii yatırım programına alınacak

1546 yılında Kanuni Sultan Süleyman’ın emriyle ahşap açma tavan ve taş duvar olarak inşa edilen yapıdaki çalışmaları inceleyen Bakan Yardımcısı Alpaslan, çalışma ekibinden bilgi aldı.

 Cuma Camii yatırım programına alınacak
20.11.2023 - 11:27
Haber Merkezi

Yağın talep etti Bakan talimat verdi Cuma Camii yatırım programına alınacak .

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Mudurnu’da AK Parti İlçe Başkanı Hakan Kocakaftan ve AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Hüseyin Yağın ile birlikte restorasyon çalışmalarının devam ettiği Kanuni Sultan Süleyman Camiinde incelemelerde bulundu. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Mudurnu’da Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restorasyon çalışmaları yapılan Kanuni Sultan Süleyman Camiinde incelemelerde bulundu.

Bakan Yardımcısı Alpaslan’a AK Parti İlçe Başkanı Hakan Kocakaftan ile AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Hüseyin Yağın eşlik etti. 1546 yılında Kanuni Sultan Süleyman’ın emriyle ahşap açma tavan ve taş duvar olarak inşa edilen yapıdaki çalışmaları inceleyen Bakan Yardımcısı Alpaslan, çalışma ekibinden bilgi aldı.

YAĞIN TALEP ETTİ BAKAN TALİMAT VERDİ

Belediye Başkan Aday Adayı Yağın ayrıca, Bakan Yardımcısı Alpaslan’a Dereçetinören Köyünde bulunan Cuma Camiinin son durumu hakkında bilgi verdi. Caminin restore edilmesi gerektiğini vurgulayan Yağın, talebini Alpaslan’a iletti. Konuyu istişare eden Bakan Yardımcısı Alpaslan, Dereçetinören Cuma Camiinin restorasyon için 2024 yılı yatırım programına alınması için talimat verdi.


Editör: E. Candan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız