AK Kadınlar'dan siyah çelenk

AK Parti Bolu İl Kadın Kolları üyeleri, Tanju Özcan'ın sosyal medyada büyük tepki çeken videosunun ardından durumu protesto etmek için belediye önüne siyah çelenk bıraktı.

AK Kadınlar'dan siyah çelenk
2.09.2021 - 17:34
Haber Merkezi

Bolu Belediyesi önünde toplanan AK Partili kadınlar adına AK Parti Bolu İl Yönetim Kurulu üyesi  İnsan Hakları Başkanı Emine Erdal bir basın açıklaması yaptı.

Erdal, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Değerli Bolu Halkı, Kıymetli Basın Mensupları Hepiniz Hoş Geldiniz Bugün buraya maalesef; Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın kadınlık onurunu zedeleyen, mide bulandıran imalı ve alaycı sözleri nedeniyle toplanmış bulunmaktayız. Söylemleri ve davranışlarıyla  birçok kez güzelim şehrimizin adını ülke gündemine layık olmadığı şekliyle taşıyan Özcan, bizleri bir kez daha utandırmayı başarmıştır. Evlat hasreti çeken anneler adına çok incindim. Kadınlar adına çok incindim. Tanju Özcan’ın katıldığı You Tube kanalındaki programı izlerken tesettürlü bir kadının tüp bebek tedavisi için yardım istemesiyle ilgili anısını anlatırken surat ifadesinden de inanın bir kadın olarak çok incindim. Ulusal basına çıkma çabası yüzünden ormandaki ayıyı, sığınmacının suyunu, şimdide kadınların gururunu kullanmasından çok sıkıldık. Yıllardır bu kadın tesettürlü, bu kadın tesettürsüz ayrımcılığından da çok sıkıldık. Kadın üzerinden yapılan her türlü alay, aşağılama ve taciz içeren imalardan da çok sıkıldık. Keşke Sosyal Siyasal ve ekonomik alanda kadın erkek yerine insan olmak kavramını kullanabilseydik, Keşke Kadın ve erkek olabilmeyi aile içine bırakabilseydik. Abant’ı Yedigöller’i gölcüğü, Esentepesi, kaya evleri, Kaplıcaları hanları hamamları ile anılan Akşemsettin diyarı şehrim uzun zamandır hak etmediği şekilde anıldığı için çok üzgünüm. Sayın başkanın görevi şehrimizi geldiği noktadan daha da ileriye taşımak olmalıdır. Kendisini şahsım adına, tüm kadınlar adına, ama en çok da anısına konu olan kadın adına kınıyorum.


Editör: E. Candan