Alaaddin Yılmaz ;Özcan şov yaparak işleri yürütmeye kalkarsa Bolu kaybeder

İnterbolutv’de gazeteci Arzu Sarı’nın proğramına katılan eski dönem Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz mevcut Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında "hala kendisini milletvekili sanıyor, boş teneke gibi gürültü çıkartıyor .Şu kadar yıl milletvekilliği yaptın. Bolu’da dikili bir ağacın var mı? " dedi.

Alaaddin Yılmaz ;Özcan şov yaparak işleri yürütmeye kalkarsa Bolu kaybeder
6.07.2021 - 15:14
Güncelleme 6.07.2021 - 15:17
Haber Merkezi

İnterbolutv’de gazeteci Arzu Sarı’nın proğramına katılan eski dönem Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz mevcut Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında" hala kendisini milletvekili sanıyor, boş teneke gibi gürültü çıkartıyor .Şu kadar yıl milletvekilliği yaptın. Bolu’da dikili bir ağacın var mı?"  dedi.

Yılmaz verdiği roportajda Özcan için " Geldiği günden beri ne yapıyor? Müthiş gürültü çıkartıyor. Milletvekilliği döneminde boş teneke gibi sesler çıkarmak belki Bolu’ya ses yönünden bir şeyler ifade ediyordu ama şuan Bolulular ve ona destek verenler bir baksın, Bolu ne kazandı? “dedi.

"TENEKECİLİKLE KENDİ ZAMANINI BİTİRİYOR"

Gazeteci Arzu Sarı'nın sorularına dobra dobra cevap veren Yılmaz şu ifadeleri kullandı "Ben Bolu aşığıyım, laf ebesi de değilim. Şuan ki Başkan’la da böyle bir diyaloğa girmek gibi bir niyette değilim. O işine baksın. Bir iş yapsın ki Bolu kazansın. Benimle atışmasına gerek yok seçim zamanı atışabilir. Ama şuan seçim zamanı değil. Kendi dönemini bitiriyor. Tenekecilikle kendi zamanını geçiremezsin. İcraata gideceksin netice alacaksın.

"BOLU İÇİN 25 YILIMI VERDİM"

"Bolu için bir şeyler yapma çabası içerisinde meclis üyeliği dahil ömrünün 25 senesini Bolu için vermiş biriyim . Şuan mevcut arkadaşımız hemen hemen önünde 1.5 yıl kaldı. Son yılı zaten seçim dönemi. Yani geldi geçti. Hala daha Alaaddin Yılmaz diyor. Alaaddin Yılmaz yok. Nerde? Yaylada, kafasını dinliyor. Yayladan buraya geldiğinde vatandaşlar kucaklıyor Ben 15 yılımı alt yapıya verdim. Alt yapı olarak   yaptığım açıklamalar var  onların tamamının altına imzamı atarım. Bir tane eksik  yoktur. O söylediklerimin tamamı doğru ve gerçektir."

BELEDİYE BAŞKANLIĞIM DÖNEMİMDE HANGİ SU BASKININI GÖRDÜNÜZ ?

"Ben inşaat mühendisiyim, uzmanlığım su üzerine, ben su mühendisiyim. Belediye başkanıyken hangi su baskınını gördünüz? İşler daha bitmemişti. Gölköy’den çıkan boru şuan çok fazla gelen suyun boşaltımı için kullanıyor mu? Bilmiyorum. Kanal, üstünü kapatıyorlar şuan bu proje bizimdi, başlangıcı da bizimdi ama biz bunu DSİ’ye yaptıracaktık şuan kendileri yapıyorlar. Aslında her şey tamamdı. Ama onun üzerinde yağmur suyu ile ilgili ve su oyunlarıyla ilgili bir proje vardı. Yağmur sularını alacak sistemleri var mı şimdi bilemem. Ben Belediye Başkanıyken alt yapının filmini çekecek, inceleyecek bir komplike bir makine almıştım. Bu makinenin hem pis su atıklarını hem yağmur suyunun tamamını temizlemesi lazım. Çalışıyor mu? Bilmiyorum."

"BELEDİYE BAŞKANLIĞI SORUMLULUK ALINMASI GEREKEN BİR MAKAM"

"Belediye Başkanlığı süresi bitmek üzere  hala tenekecilik yapıyor. Gürültü çıkarmaktan başka bir şey yapmıyor. Sorumluluk almak lazım, Belediye Başkanlığı sorumluk alınması gereken bir makam. Milletvekilliğin bitti, şuan belediye başkanısın bunu hatırla artık. Ben bugüne kadar hiç şöyle belediye aldım falan dedim mi? Kaçtım mı? Ben tespit yaptım sadece. Belediye Başkanlığını şova dönüştüreceğine, belediyeyi serbest bıraksın. Oradaki arkadaşlar, çalışanlar serbest kalsın problemsiz olarak her şey yürür. Ama sen her şeye müdahale eder ve geçmişte yapılanı kavrayamaz, araştırıp neticeye gidemezsen elindeki ekipmanın ne olduğunu bilmez ve sadece milletvekilliğindeki gibi şov yaparak bu işi yürütmeye çalışırsan Bolu kaybeder. Benim kaybetmem hiç önemli değil, Bolu kaybetmesin” dedi.


Editör: E. Candan