METİN SOYGÜR BAĞIMSIZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLDU !

Bolu’nun Mudurnu ilçesinde AK Parti’den belediye başkan adayı gösterilmemesinin ardından partisinden istifa eden Metin Soygür, bağımsız belediye başkan adayı oldu.

METİN SOYGÜR BAĞIMSIZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLDU !
16.02.2024 - 17:48
Kaynak: Haber Merkezi

Geçtiğimiz günlerde Mudurnu’da AK Parti’den Hüseyin Yağın’ın belediye başkan adayı olarak gösterilmesinin ardından aday gösterilmeyen eski Belediye Başkanı Metin Soygür, “Tekrar aday olabilmek için partim AK Parti’den istifa ediyorum” diyerek AK Parti’den istifa etti. 

AK Parti’den istifa ederek bağımsız veya başka bir partiden aday olacağını ifade eden Soygür, yaptığı açıklamayla Mudurnu Belediye Başkanlığına bağımsız aday olduğunu duyurdu. Soygür yaptığı açıklamada, “Öncelikle yapılan bu haksızlığa dur demek amacıyla, resmi olarak başka bir oluşumdan aday olabilmem için partimden istifa ettim. Sonrasında, ilçemizde faaliyet gösteren 5 siyasi partiden "ilçemize hizmet yarışını partimiz çatısı altında yürütelim" şeklinde teklifler aldım. İlçe, il ve genel merkez nezdinde yapılan bu tekliflerden dolayı bütün parti yetkililerine canı gönülden teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. 

“Önceliğimiz Mudurnu” düşüncesini hayata geçirebileceği çatının “bağımsız hareket” olduğunu ifade eden Soygür, “Bağımsız 31 Mart'ta bizlere vereceğiniz yetkiyi alabilmek için bağımsız olarak Mudurnu Belediye Başkanliğına adaylığımı ilan ediyorum. Desteklerinizle yeniden bu yola çıktık. 31 Mart Seçimlerinde yine desteklerinizi bekliyor, sevgi, saygı ve muhabbetle hepinizi selamlıyorum.” şeklinde konuştu. 


Editör: S. Duygu Demirel

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız