Güner'den Özcan'a sert gönderme

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Ankara yürüyüşü devam ederken Ak Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner’den sert açıklamalar geldi.

Güner'den Özcan'a sert gönderme
8.07.2023 - 09:41
Haber Merkezi

Belediye işçilerinin mobbing ile yürüyüşe katılmaya zorlandığı haberleri üzerine bir açıklama yapan Ak Parti İl Başkanı Suat Güner:

“İstediğin kadar istediğin kadar yürü. Senin S.H.P.den D.S.P.ye oradan C.H.P.ye nasıl yelken açtığını, menfaat nerdeyse oradaysa savrulduğunu herkes biliyor. Bolu halkı seni çok iyi tanıyor. Siyaseten bir hiç olduğunun da farkında. Şovlarla anılacak bir zavallı olmaktan öte tarihin hiçbir yerinde hayırla anılacak bir insan değilsin.Kimse senin yürümenle, hangi partiye yol bulma çabanla ilgilenecek değil. 

Şahsi meselen için 14 Ağustos 2020’de Belediyenin Hukuk Müdürü eşliğinde 1000 işçiyi zorla Adliyede kuyruğa soktun. Ne çıktı sonunda, hiç. 1000 işçinin mesaisi Bolu halkından çalındı. Adliyede hala bunun hesabını vermemiş bir adam olarak siyasi şovun için Belediye Birim Müdürlerine verdiğin talimatlarla bağlı personeli zorla yanına kattığını biliyorum, görüyorum ve izliyorum. 1 müdür hariç müdürlük kadron vekil müdürlerle idare ediliyor. Belediyeyi akrabalarınla ve yandaşlarınla doldurdun şimdi bunlar üzerinden ekmeğinin derdinde olan personele zorla izin aldırıp yürüyüşe katılmaya mecbur ediyorsun. Bu müdürlerin kim olduğunu, hangi memurların siyasi yürüyüşe katıldığını isim isim görüyoruz. Ne devletin imkanlarını ne de insanları bu şekilde mecbur edemezsin” dedi. 

“ALET OLANLAR KUSURA BAKMASIN”

Birim Amirlerine seslenen Suat Güner:

“Biz şu ana kadar bazı şeyleri zoraki yaptığının farkına vararak  Birim amirlerini farklı değerlendirdik. Ancak devlet ve devlet ciddiyetinden yoksun, Bolu Belediye tarihine bir utanç olarak geçecek Tanju Özcan’ı çok iyi tanımalarına rağmen yasa dışı yollarla onun kayığına bineni görmezden gelmemiz mümkün değildir. Hiçbir Birim Amiri hiç bir çalışanını Bolu’ya faydası olmayan bu şova katılmaya zorlayamaz. Kim ne tarihte nasıl zorlandı dakika dakika farkındayız ve konu çoktan ilgili tüm makamlarca ele alınmıştır” 

“YANINIZDA BULAMAZSINIZ”

Suat Güner “işte nerde şimdi 2020 yılı Ağustos sıcağında adeta zincirle Adliyede kuyruğa sokulan 1000 işçi. Bir çoğun işten attı, yüzüne bile bakmadı. Birim Amirleri farkında değil misiniz siz de sizin mecbur ettiğiniz personel de aynı sonu yaşayacaksanız, yarın yüzünüze bakmayacak, yanınızda bulunmayacak. Şurada 5-6 ayı kaldı Devletimiz de Bolu halkımız da dimdik ayakta bu zavallının şovlarına alet olmayın sonra yine beraber üzülürüz” dedi. 


Editör: K. CAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Çok Okunanlar

Ganire Paşayeva hayatını kaybetti

Ganire Paşayeva hayatını kaybetti

  • 29.09.2023

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız